De eilandelijke Heemsttelling werd dit jaar afgesloten. Zie verder: www.nvsd.nl/plantenwerkgroep.html Hans van Elzelingen zegt dat de Gidsengroep voor de Meeuwenduinen nog maar uit 7 personen bestaat. Jur Glazen- burg overleed enige tijd geleden. In de afgelopen zomer werden 8 excursies georganiseerd waarvan er 1 werd afgelast wegens te slecht weer. Wegens ziekte van enkele gidsen werd er een beroep gedaan op Ted Sluijter, Leo Tromper en Jan de Ruiter om een excursie te leiden. In totaal hebben 76 personen aan de excursies deelgenomen, de totale inkom sten waren 130,- Zie: www.nvsd.nl/gidsen.html. 6. Uitreiking Vijverberg-Lysenprijs. John deelt de vergadering mee dat Kees de Kraker deze prijs krijgt voor zijn jarenlange (25!) werkzaamheden voor de Sterna, waarmee hij de natuurbescherming op ons eiland een enorme dienst heeft bewezen. John overhandigt Kees de Kraker de oorkonde behorende bij de prijs. Verder bestaat de prijs uit de bekostiging van een extra nummer van de Sterna (oude stijl) dat Kees graag nog wil maken. Dat nummer zal geheel gewijd zijn aan het werk van vogelfotograaf Henk Harmsen. Petra, de echtgenote van Kees, krijgt een bos bloemen. 7. Rondvraag Gijs krijgt het woord en zegt dat Theo de Kuiper hem gevraagd heeft om tijdens de rondvraag namens hem voor te stellen het Huishoudelijk Reglement van de vereniging wat betreft de zittingsperiode van bestuursleden aan te pas sen. Theo pleit voor een maximale zittingsperiode van 2X3 jaar is 6 jaar. John antwoordt dat er van alles aan ge daan wordt om steeds vernieuwing en verjonging in het bestuur te krijgen. Dat valt niet mee omdat maar heel weinig mensen een bestuursfunctie ambiëren. Wil Poldervaart vindt dat een periode van 3x3 jaar toch eigenlijk echt wel het maximum zou moeten zijn. Leden zouden meer betrokken moeten worden om naar bestuurskandidaten te zoeken. Ook pleit hij voor een betere communicatie van het bestuur naar de leden (zie ook punt 4). Marnix van Stralen merkt op dat het, bij een vereniging die kampt met een chronisch onderbezet bestuur, niet erg zinvol is om een maximum te stellen aan de zittingsperiode van bestuursleden. John Jansen vraagt wat er aan gedaan wordt om jongere leden te werven. John Beijersbergen zegt dat dit punt iedere bestuursvergadering aan de orde komt en vertelt over de plan nen om i.s.m. De Molenberg activiteiten te ontplooien die ook jongeren zouden kunnen trekken. Wellicht dat ook de Sterna "nieuwe stijl" kan bijdragen aan het werven van nieuwe leden en ook de leden zelf zouden zich hierbij actiever kunnen opstellen. 8. Na de pauze volgt een lezing van Nico de Haan. Aan de hand van fraaie dia's vertelt hij over verschillende vogelsoorten en de speciale beschermingsmaatregelen die deze nodig hebben. Op geestige wijze betrekt hij daarbij ook de plannen van Henk Bleker. Om ongeveer 23.00 uur sluit John, na Nico de Haan bedankt te hebben, de vergadering. Rooster van aftreden bestuursleden Bestuurslid Jaar van benoeming/ Aftredend in: Herkiesbaar herverkiezing Voorzitter: J. Beijersbergen 2012 2015 n.v.t. Penningmeester: G. Binneveld 2010 2013 alleen als lid Secretaris: G. van den Ende 2012 2015 n.v.t.. Lid: G.J. Buth 2012 2015 n.v.t. Lid: L. Tromper 2011 2014 n.v.t. Lid: T. Sluijter 2011 2014 n.v.t Lid: J. de Ruiter 2010 2013 neen Lid: K.v.d. Meer 2012 2015 n.v.t. Het bestuur is er tot nu toe niet in geslaagd een geschikte kandidaat voor het penningmeesterschap te vinden. Wilt u zich voor deze functie beschikbaar stellen, dan kunt u dit tot een week voor de vergadering aan het bestuur melden. Wilco Jacobusse heeft zijn kandidaatstelling voor het bestuurslidmaatschap ingetrokken. Hij blijft het bestuur wel adviseren. 5

Sterna | 2013 | | pagina 6