Mededelingen Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Oproep emailadressen NLGO Muizenvangers gezocht De NLGO wil graag de emailadressen van haar ledenbestand opschonen en uitbreiden. Op deze manier hoopt de vereniging haar leden beter van informatie te kunnen voorzien en bijvoorbeeld rechtstreeks uit te nodigen voor een lezing. Dit kan heel eenvoudig door een email te sturen naar leden@nlgo.nl met als onderwerp "lid". Tijdens de laatste algemene ledenraad is het al aangekondigd: de NLGO heeft nu ook een werkgroep Zoogdieren en leden kunnen zich hiervoor aanmelden. Het eiland Goeree-Overflakkee bezit een interessante zoogdierenfauna. Het zijn vooral de verschillende soorten mui zen en vleermuizen die bijzonder zijn. Ze leiden een verborgen leven en u kunt meehelpen dat leven aan het licht te brengen. Met de gegevens die de vogelwerkgroep verzamelt via onderzoek van braakballen en de vangsten door mid del van life traps kunnen de grondmuizen in kaart worden gebracht. De vleermuizen kunnen met batdetectors worden gelokaliseerd. We hebben veel plannen en ideeën, maar zoeken actieve leden voor het uitvoeren van het onderzoek. Heeft u interesse en wilt u meedoen aan het onderzoek dan hopen we dat u zich aanmeldt. Kennis en ervaring is niet noodzakelijk en in het veld leren we al doende. Wellicht kan ook uw kennis via een cursus op peil worden gebracht. Aanmeldingen bij hendrikbaas@gmail.com of info@nlgo.nl onder vermelding Zoogdierenwerkgroep Gewone dwergvleèrmuis Pipistrellus pipistrellus)

Sterna | 2013 | | pagina 33