Van de redactie Inhoud Wij hebben het genoegen u de zomereditie van de Sterna aan te bieden met naar onze mening zeer lezenswaardige en interessante artikelen over de flora en fauna in onze gebieden. Naast de vaste rubrieken Natuurmensen, Landschapsfoto en Op stap met.... is in deze edi tie voor het eerst de nieuwe rubriek Boekrecensie opgenomen. Hierin zal aandacht besteed worden aan een recent verschenen boek dat betrekking heeft op natuur en landschap van onze werkge bieden of op een of andere manier een relatie heeft met Sterna. Wij hopen dat u aan de nieuwe Sterna veel leesplezier beleeft. Wij zijn trouwens wel benieuwd wat u van deze Sterna vindt. Heeft u suggesties over de inhoud van Sterna, schroom dan niet ons daarvan in kennis te stellen. In de colofon vindt u ons redaktieadres. Mededeling voor auteurs van Sterna De Zeeuwse Bibliotheek is voornemens in 2013 naar analogie van de Krantenbank Zeeland van start te gaan met een digitale Tijdschriftenbank. Deze Tijdschriftenbank moet onderdeel gaan uit maken van een digitaal Zeeuws informatiepunt waarin de al bestaande Beeldbank Zeeland en Krantenbank Zeeland ook worden opgenomen. Digitalisering van de Zeeuwse tijdschriften door de Zeeuwse Bibliotheek heeft tot doel zoveel mogelijk mensen toegang te verlenen tot deze bron van het Zeeuwse heden en verleden. De Zeeuwse Bibliotheek heeft van de uitgever van Sterna toestemming gekregen om dit tijdschrift op internet toegankelijk te maken voor niet- commercieel gebruik. Reeds verschenen Sterna's zullen integraal worden gedigitaliseerd en nieuwe Sterna's worden een jaar na publicatie daarvoor ter beschikking gesteld. Sterna zal via OCR- techniek volledig doorzoekbaar zijn op trefwoor den en worden geïndexeerd op auteursniveau en artikel. Via een link op de eigen website naar de Tijdschriftenbank kan volledige toegang tot alle verschenen tijdschriftenjaargangen worden aangeboden. Het lezerspubliek zal bestaan uit abonnees en klanten van de Zeeuwse Bibliotheek, geïnteresseerden die woonachtig of werkzaam zijn in Zeeland en internetgebruikers die op zoek zijn naar achtergrondinformatie of artike len gebruiken voor studiedoeleinden. Via deze mededeling brengen wij alle auteurs van bijdra gen of artikelen in Sterna op de hoogte van de plannen. Voor zover personen auteursrechtelijke aanspraken hebben of indien zij bezwaar hebben tegen plaatsing van hun eigen bijdragen/artike len, kunnen zij contact opnemen met de Zeeuwse Bibliotheek. 14 Inhoudsopgave 4 Mededelingen Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland 5 Interessante waarnemingen Goeree-Overflakkee 6 - 8 Een ontmoeting met....Ted Sluijter Door John Beijersbergen 9 Boekrecensie Het Grote Gedicht en andere verhalen Door Gerard Ouweneel 10-13 Overwinterende ganzen en zwanen op Schouwen: hoe vergaat het ze? (Deel 3 en slot) Door Jan-Willem Vergeer Interessante waarnemingen Schouwen-Duiveland 15-17 Landschapsfoto: de kreek 't Paardengat bij Herkingen Door Frans Beekman 18 - 19 Op stap met... Zeezicht Door Gerard Ouweneel 20 - 24 Wordt de grote flamingo een blijvende nieuwe soort in Nederlandse wateren? Door Joop Treep 25 Activiteiten Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee 26-27 Reintje komt er aan! Door Dirk van Straalen 28 - 30 Krammer-Volkerak geen algensoep! Door Kees de Kraker 31 Mededelingen Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Inzending kopij voor de volgende Sterna tot 1 november a.s.!

Sterna | 2013 | | pagina 3