Ted Sluijter Door John Beijersbergen Bouwen aan de vogelhut in Zuidhoekinlaag, november 1974 Foto: Frans Beekman Wat ben je na de middelbare school gaan doen? Ik wist toen al dat ik boswachter wilde worden en heb een opleiding gevolgd aan de Hogeschool Van Hall Larenstein (de vroegere MBCS, de Middelbare Bosbouw en Cultuurtechnische School). Ik had uitstel van mili taire dienst maar moest er in 1978 toch aan geloven. Ik was er sergeant Hoofd Verbindingen en had altijd mijn verrekijker bij mij. Dat zag de commandant bij wie ik in het voertuig zat als een motivatie voor het speuren naar de vijand, tot hij er bij een oefening op de Oirschotse Heide achter kwam dat ik keek naar een groep korhoen ders in tegenovergestelde richting. Ik ben toen zeer in zijn aanzien gedaald! Je was jarenlang voorlichter over de Oosterscheldewer- ken op Neeltje Jans. Hoe ben je daar terechtgekomen, dat is toch heel wat anders dan boswachter? In juli 1979 werd bekend dat er een nieuw voorlichtings centrum voor de Oosterscheldewerken zou komen. Flet was toen ook crisis en de banen waren schaars. Ik heb toen gesolliciteerd en werd aangenomen. Ik was met de beheerder de eerste werknemer van het Infor matiecentrum Stormvloedkering Oosterschelde. Het was geweldig pionieren in die tijd, binnen een week was ik technisch voorlichter, opgeleid door mensen van Rijks waterstaat. Mijn natuurachtergrond werd als een plus gezien en met het volgen van pr-opleidingen heb ik mijn communicatieve kant verder ontwikkeld. Ik ben er 28 jaar blijven hangen. Ondertussen was je ook actiefin de Natuur- en Vogel wacht, maar nog niet in het bestuur. Dat kwam met het oprichten van de werkgroepen binnen de Natuur- en Vogelwacht in 1980. John Beijersbergen en Freek Fokkert wilden een minder bedaagde Natuur- en Vogelwacht die met beide benen in de Schouwse samenleving zou staan en hebben toen als verjonging en voeding van het bestuur de werkgroepen opgericht. Gert-Jan Buth werd coördinator van de plantenwerk- groep, ik van de vogelwerkgroep en Johan Schot deed actief terreinbeheer. 7

Sterna | 2013 | | pagina 7