Mededelingen Goeree-Overflakkee NLGO zoekt actieve leden Activiteiten werkgroep terreinbeheer NLGO Overige activiteiten NLGO Het aantrekkelijk houden van natuur en landschap op Goeree-Overflakkee kost veel tijd en aandacht van de vereni ging. Daarom is NLGO op zoek naar meer mensen die zich actief willen inzetten voor de vereniging. Zou u meer willen betekenen voor de natuur en het landschap op ons eiland? Kom ons dan versterken! Heeft u affiniteit met boekhou den, post beheren, brieven opstellen of planologische ontwikkelingen? Of voelt u meer voor vogels tellen, planten in ventariseren of onderhoud aan kleine landschapselementen? Versterking van het bestuur of een van de werkgroepen is meer dan welkom. Interesse? Mail dan naar info@nlgo.nl of neem contact op met een van de coördinatoren van de werkgroepen of met een bestuurslid. De werkgroep terreinbeheer is actief in het onderhoud van kleine landschapselementen zoals wilgen knotten, elzeme- ten snoeien enzovoort. De activiteiten vinden steeds plaats op de laatste zaterdag van de maand. De juiste plaats en de aard van de werkzaamheden worden vermeld op de website van de vereniging www.nglo.nl) en zullen ook gepu bliceerd worden in de lokale pers. De natuurwerkdagen starten altijd om 8.30 uur en duren tot 13.00 uur. De volgen de data zijn gepland: 27 en 28 december - eikenbos dunnen aan de Vliegers 25 januari - wilgenknotten Blomweg Ouddorp 22 februari 22 of 29 maart Lezing: "De duinen van Zeeland en Goeree een wereld van verschil" Ecoloog Anton van Haperen is werkzaam bij Staatsbosbeheer. Hij promoveerde in 2009 en zal een lezing verzorgen met de titel "De duinen van Zeeland en Goeree, een wereld van verschil." In woord en beeld behandelt hij de planten en dieren, die voorkomen in onze duinen en de reden waarom ze daar voorkomen. In de keten van duingebieden van de Franse Kanaalkust tot aan de noordpunt van Denemarken nemen de duinen van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden een geheel eigen plaats in. Dat heeft vooral te maken met de geologie van het kustgebied. Daarnaast speelt ook de manier waarop mensen de duinen gebruikt hebben een belangrijke rol. In de duinen van Goeree komt deze eigen positie heel mooi tot uiting: kalkrijk en kalkarm wisselen elkaar op hele korte afstand af en de historische ontwikkeling van de duinbegrazing is er buitengewoon interessant. Dankzij oude docu menten in de diverse archieven kon deze goed gereconstrueerd worden. Datum: 12 februari 2014 Aanvang: 20.00 uur Plaats: De Overkant, Dijkstelweg 33, Ouddorp. Foto Esther Linnartz. De Sint Christoffeldijk tussen Sommelsdijk en Dirksland

Sterna | 2013 | | pagina 29