Veteranendag h Op stap met trif yjf 'r P. Vlnr enkele veleraneh: John Beijersbergen, Gerard Ouweneel, Kees de Kraker, Arie van deft Berg. Foto: Krijn Tanis Het werd een dag van mannen die elkaar lang kennen, kostelijke herinneringen delen, dezelf de passie hebben en die zich hadden voorgenomen te genieten van kostelijke uren buiten. Maar ook een dag van lieden die nieuwsgierig zijn naar standpunten van metgezellen over gezamenlijke interesses en over zaken die ze bezighouden. Bij het verschijnen van Sandra Schuurhof op de Bus- sumse treurbuis is naar mijn smaak de uitzending ineens meer het aanzien waard. De adoratie gaat overi gens niet zo ver dat ik de programma's afvink om geen optreden te missen. Maar toch! De belangstelling voor deze dame kreeg een extra impuls bij het lezen van het bericht dat ze een van haar columns in het tijdschrift Vrouw als titel 'Grote Stern' had gegeven. Omdat ook de grote stern het aankijken meer dan waard is, is dit een exemplarisch voorbeeld van een win-win situatie. Mooie Sandra beschrijft in 'Grote Stern' hoe ze zich van al haar exen de namen niet meer herinnert, ook niet van die ene vogelaar die zich ooit in de stoeterij mannen bevond die naar haar gunsten dong. 'Tentje, Texel, Vogelclub' schrijft ze. Ze werd lid van een vogelclub om mee te mogen op een vogelexcursie naar Texel. Daar was het 's morgens om vijf uur in stromende regen de tent uit om naar een kolonie grote sterns te turen en ze te tellen. Na deze ervaring was de relatie gauw over. Ze eindigt haar passage over de Texelse belevenissen met: 'Gek dat ik me nog wel de naam van de vogel herinner en zijn naam niet meer...!' Welnu Sandra, dat is helemaal niet gek. Want wie eens de gelegenheid had of nam naar een kolonie grote sterns te turen, moet wel een gemoed van steen hebben om dat tafereel te vergeten, noch de naam van de vogel die dat spektakel van die dichtbevolkte vogelstad biedt. Bij de acht zestigplussers en George Tanis die op 3 juli 2013 in Bommenede inscheepten op de Staatsbosbeheer- boot viel de naam voortdurend. Geen wonder, want het was vooral die vogel die hen bond. Aan die inscheping was voorafgegaan een blik over de Grevelingen richting Markenje met zijn kolonie van 3800 grote sterns en een door Clarie Tanis stevig opgesierde koffieronde in Oud dorp. Daarna was het via de Brouwersdam naar Bomme nede gegaan. 30 •A'/' '-XL-}

Sterna | 2013 | | pagina 30