Mededelingen Schouwen-Duiveland Notulen ALV 13 april 2013 Door Gijs van den Ende, secretaris Notulen Algemene Ledenvergadering 13 april 2013 Ecoscope te Renesse. Aanwezig zijn het voltallige bestuur en 28 leden. 1. Om 20.03 uur opent John Beijersbergen deze 64ste Algemene Ledenvergadering en zegt dat het waarschijnlijk de laatste keer is dat we in het Ecoscope zullen vergaderen aangezien het gebouw in september in andere handen over gaat. 2. Secretarieel jaarverslag en notulen vorige ALV. De aanwezige leden hebben voor het begin van de vergadering een kopie van de agenda en het verslag gekregen. De secretaris licht de belangrijkste zaken van dit verslag toe. Er zijn geen op- of aanmerkingen en ook de notulen van de vorige jaarvergadering, die eerder gepubliceerd werden in de Sterna, worden goedgekeurd. 3. Financieel jaarverslag en kascommissie. De penningmeester meldt dat afgelopen jaar, financieel gezien, goed is verlopen. Er is een batig saldo van bijna 800,-. Het ledental stabiliseert rond de 400. Vanaf januari zijn er 5 nieuwe leden bijgekomen en er waren geen opzeggingen. De kascommissie, bestaande uit Willem Post en Wil Poldervaart, keurt de jaarrekening, balans en begroting goed. Wil Poldervaart treedt af als commissielid en Jan de Ruiter neemt volgend jaar voor 2 jaar zijn plaats in. 4. Bestuurssamenstelling. John legt uit dat Gea Binneveld stopt als penningmeester, maar aanblijft als bestuurslid. Zij gaat zich nu bezighou den met planologie. Er heeft zich een lid gemeld om het penningmeesterschap over te nemen. Met deze persoon is het bestuur nog in bespreking. Gea zal het penningmeesterschap waarnemen totdat de beoogde persoon dit kan gaan doen. Kees de Kraker vraagt waarom die persoon nu dan niet benoemd kan worden. Gijs antwoordt dat dit niet kan omdat het bestuur 7 dagen voor de ALV een kandidaat moet voorstellen aan de leden. Dat is in dit geval niet gebeurd omdat beoogde persoon toen nog niet in beeld was. Jan de Ruiter treedt af en is niet herkiesbaar. Verder deelt John mee dat Wilco Jacobusse het bestuur steunt op het gebied van PR en de bestuursvergaderingen blijft bij wonen als agendalid. 5. Werkgroepen. Namens de Vogelwerkgroep vertelt coördinator Gabrielle Gaiser dat deze werkgroep een druk jaar achter de rug heeft. Behalve alle reguliere inventarisaties en tellingen werd door een aantal leden ook een groot deel van de Zuidkust van Schouwen geïnventariseerd. Dit werd gedaan om samen met en voor de gebiedsbeheerders, SBB en NM, tot een inte graal broedvogeloverzicht te komen en de kosten daarvoor zo laag mogelijk te houden. Er werd deelgenomen aan de Vogelweek van Vogelbescherming door een excursie te organiseren in het Watergat. Hier namen ook veel niet-leden aan deel. Vanaf december werd begonnen met het inventariseren van atlasblokken in het kader van een driejarig atlas project van SOVON met als eindproduct een nieuwe vogelatlas van Nederland. Een aantal leden organiseerde een vo gelcursus "Zorgen voor Stadsvogels" die in februari 2013 van start ging en tot medio april loopt. Hans van Elzelingen vertelt namens de Gidsenwerkgroep dat deze werkgroep momenteel uit 7 gidsen bestaat. Jan van Putten is om ge zondheidsredenen gestopt, maar Cora Papeveld heeft zich als nieuwe gids aangemeld. Er werden dit jaar 9 excursies georganiseerd. Jan de Ruiter, Ted Sluijter en Leo Tromper traden op als invallers op avonden dat er geen reguliere gids beschikbaar was. In totaal namen 136 personen deel aan de excursies. Dit leverde, inclusief de vergoeding voor de gidsen, een bedrag op van 547,31. De Jeugd Natuur- en Vogelwacht, zo vertelt Simone v.d. Veen, organiseerde dit jaar zeven activiteiten voor de jeugd. Tweemaal werd er gesnoeid, waarvan één keer onder leiding van de Werk groep Actief Terreinbeheer. Er was een waterdiertjesexcursie naar de Plompe Toren, een bezoek aan de eendenkooi te St. Annaland en een bezoek aan het Vroonbos rond Gadra. Verder was er een bezoek aan het WattTsnoodmuseum met aansluitend vogels kijken en er werd geknutseld in de bezoekersschuur van SBB in Westenschouwen. Myd^uiting van het jaar werd er, zoals gebruikelijk, een barbecue georganiseerd. Nieuw difjaar was dat erbpe excursies, in net kader van een maatschappelijke stage (MaS), een leerling van Ostrea bij oe activiteiten meehielp. De leiding van u JNVW bestaat momenteel uit vier personen: Leo Tromper, Simone v.cT Veen, Ellen Midavaine en Am ia Guiran

Sterna | 2013 | | pagina 32