Contributie NVSD 2014 Er wordt actief gezocht naar nieuwe leden en gewerkt aan een flyer/folder. De werkgroep was ook aanwezig op de door de gemeente georganiseerde avond voor nieuwe inwoners om de JNVW te promoten. Dit jaar werd besloten om voortaan de excursies op zaterdagmiddag te organiseren omdat veel kinderen sporten op zaterdagochtend. Ine v.d. Ven vertelt dat de Plantenwerkgroep dit jaar 5 hokken voor FLORON heeft onderzocht. Deze bevonden zich aan beide zijden van de Grevelingendam en in de buurt van Ouwerkerk en Viane. Komend jaar wordt er met streeplijs- ten nieuwe stijl gewerkt. Er zijn dit jaar een aantal nieuwe leden tot de werkgroep toegetreden. In verband met de dan pas beschikbare apparatuur vertelt Henk Dalebout, begeleid door leuke dia's, na de pauze over de werkzaamheden van de werkgroep Actief Terreinbeheer, die al 34 jaar bestaat en ooit werd opgericht door John Beijersbergen en Freek Fokkert. Er werd gewerkt met 15 vaste vrijwilligers, 3 MaS leerlingen en 53 gasten. In totaal werd er 407 mensuren gewerkt op 12 zaterdagen, altijd in samenwerking met SLZ en de laatste jaren ook met Pon tes, waar de MaS leerlingen vandaan komen. De werkzaamheden werden uitgevoerd bij particulieren, SBB, Stichting Pasveersloot, Agrarisch Schouwen-Duiveland en Gemeente S-D. Er werd veel geknot o.a. aan de Roterijdijk, Bette- waardsedijk, Sasdijk, Goudmijnweg, Belles Artes en de Pasveersloot waar ook nog terreinonderhoud werd verricht. Verder werd er gehooid aan de Rietdijk. Die dag werd er met 25 mensen gewerkt. Op 3 april werd er deelgenomen aan de natuurwerkdag te Schuddebeurs. Er werd deelgenomen aan de Boerenlanddag te Zonnemaire om nieuwe vrijwilli gers te ronselen. Op 4 oktober werd er bij Pontes voorlichting gegeven aan leerlingen die een maatschappelijke stage moeten gaan doen. 6. Rondvraag. John begint met Jan de Ruiter te bedanken voor zijn inzet als bestuurslid en overhandigt hem de traditionele mate riële en spirituele gaven. Hans van Elzelingen vraagt hoe hij op de website van de vereniging moet komen om zelf content toe te voegen of te veranderen. Hem wordt uitgelegd dat dit nu nog niet kan maar dat er aan het realiseren van deze optie wordt gewerkt. 7. Na de pauze Eerst het verhaal van Henk Dalebout over actief terreinbeheer en dan houden Gert-Jan Buth en Nanda v.d. Berg van het Zeeuwse Landschap een interessante lezing over het project Kustlab dat door het Zeeuwse Landschap met gelden uit de postcodeloterij in de buurt van Burghsluis uitgevoerd zal worden. Het gaat om een gebied van 45 hectare waar bassins voor aquacultuur en ook zilte natuur worden aangelegd. Bijzonder is dat er Oosterscheldewater in het gebied wordt binnengelaten en dat er zelfs een minigetij in ontstaat. Inmiddels zijn er vier bedrijven gevonden die in het ge bied aquacultures willen gaan opzetten. De lezing wordt afgesloten met een korte film die een impressie geeft van het project dat waarschijnlijk in 2015 gerealiseerd zal zijn. Om ongeveer 22.45 uur sluit John de vergadering. Het jaar 2014 komt met rasse schreden dichterbij. Normaal voegen wij ter betaling van de contributie een accept giro bij, maar omdat inmiddels de meeste mensen elektronisch bankieren en de acceptgiro binnen niet al te lange tijd wordt afgeschaft, blijft de acceptgiro voortaan achterwege. Wij verzoeken u daarom vriendelijk om de contributie voor 2014 (minimaal 15 euro) rechtstreeks te voldoen op bankrekening NL44INGB0000059368 t.n.v. Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Hartelijk dank.

Sterna | 2013 | | pagina 33