Activiteiten I Schouwen-Duiveland Programma werkzaamheden Actief Terreinbeheer 2013-2014 Excursies Wilgenknotten Driehoek Hoogezoom Haamstede Onderhoudswerkzaamheden Pasveersloot Dreischor Elzen snoeien, berkenopslag verwijderen Vroongronden tussen Renesse en Haamstede Onderhoud greppels Slotbos Haamstede Wilgenknotten met de Jeugd Belles Artes Heuvelsweg Elzen snoeien, berkenopslag verwijderen Vroongronden Werkzaamheden eendenkooi Renesse Onderhoudswerkzaamheden Pasveersloot Dreischor Op zoek naar roofvogels Zondag 26 januari 2014 Locatie: Bommenede Verzamelen: einde Veerdijk Zonnemaire Start: lO.OOu. Leiding:Theo de Kuiper, Bert Kleijn en Rob Vroom Leden van de Vogelwerkgroep Kleding: warm, wind waterdicht, wandelschoenen We kunnen gerust spreken van een traditie; de roofvogelexcursie van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Enige decennia geleden was het aantal soorten dat je zou kunnen zien op de vingers van één hand te tellen. Toren valk, buizerd en misschien een blauwe kiek. Maar het is niemand ontgaan dat de roofvogelstand weer opbloeit. Dit overigens niet tot ieders genoegen want er is sprake van roofvogelvervolging in het hele land. Tja, een garantie op een slechtvalk of havik kunnen we niet geven op deze dag...maar we gaan wel naar een heel kans rijke plaats met verschillende biotopen. En reken er maar op dat de excursieleiders geoefende ogen hebben! En bezit u een verrekijker of telescoop; niet vergeten mee te nemen. Zet thuis maar alvast een warm gebonden soepje klaar, want fris is het meestal wel daar op Bommenede. Voorjaar! Zondag 6 april 2014 Locatie: Schelphoek, Verzamelen: buitendijks bij de trailerhelling Start: 09.30u. Leiding: Leo Tromper, Ted Sluijter Leden van de Vogelwerkgroep Kleding: wind en waterdicht, wandelschoenen Voor de meeste mensen kan het niet gauw genoeg komen en lang genoeg duren; het voorjaar! Merels en lijsters maken je alweer een poosje wakker rond zonsopkomst. De dagen lengen en alles is frisgroen. Als je nu niet naar buiten gaat, mis je het mooiste van het jaar, dus kom op, wandelschoenen aan en verrekijker mee: naar de Schelphoek! Deze voorjaarsexcursie zou zomaar een eerste boerenzwaluw op kunnen leveren. Misschien ook verschillende vlin ders. En in de Schouwse natuur weet je nooit welke verrassingen er mogelijk zijn. Het is tenslotte ook volop vogeltrek! De leden van de VWG zijn voorbereid op alles en maken u deelgenoot van de waarnemingen. 28-12-2013 11-01-2014 25-01-2014 8-02-2014 22-02-2014 8-03-2014 22-03-2014 5-04-2014 35

Sterna | 2013 | | pagina 35