Van de redactie Inhoud Mede namens de besturen van beide verenigingen wenst de redactie u een voorspoedig 2014 toe. De huidige redactie heeft nu twee jaargangen verzorgd en we constateren dat de Sterna vooral dankzij de vaste rubrieken een solide basis heeft. Maar, alleen met de vaste rubrieken zijn we natuurlijk niet tevreden en we doen dan ook een beroep op auteurs om ons, liefst ruim vóór de deadline, hun kopij toe te sturen. Misschien leest u nu deze Sterna in een behaag lijk verwarmde kamer, is uw tuin een besneeuwd ijspaleis en voelt u zich hoe dan ook veilig achter de dijken. Aan dijken ontbreekt het, vooral dank zij een omvangrijke bijdrage van Peter Meininger, bepaald niet in dit winternummer. Bent u de overvloedige regenval vergeten? De redactie neemt u even mee terug naar het natte najaar dat nogal wat overlast veroorzaakte, maar ook unieke beelden opleverde. Foto: Tien Heestermans Tussen de deadline voor de kopij en de bezor ging van het tijdschrift neemt de redactie nood gedwongen een ruime marge in acht. Dat heeft als voordeel dat de leden van onze verenigingen vóór de jaarvergadering en vóór de eindejaars- feestdagen over de Sterna kunnen beschikken. Het nadeel is dat we niet zo goed kunnen inspe len op actuele gebeurtenissen en dat bijvoorbeeld de waarnemingen soms wat gedateerd zijn. De redactie heeft zich voorgenomen om in het lente nummer aandacht te besteden aan enkele bedrei gingen van onze natuur en ons landschap. Voor nu wensen we u veel leesgenot. Inhoudsopgave 4 Blij met de Prunje Door Johan Everaers namens de redactie 5 Interessante waarnemingen Goeree-Overflakkee 6-11 Planten op de nieuwe steenbekleding langs de Oosterschelde Door Peter Meininger 12 Verslag werkgroep Actief Terreinbeheer Schouwen- Duiveland Door Henk Dalebout 13 Boekrecensie Mijn roofvogels van Rob Bijlsma Door Gerard Ouweneel 14-15 Zeevogels kijken met de OD6 Door Leo Linnartz 16 Dijken zijn hemellichamen Gedicht door André van der Veeke 17 - 19 Landschapsfoto: de oude zeedijk van de Zuidhoekinlagen Door Frans Beekman 20 - 23 Een ontmoeting metJos Hendriks Door Ed van Wijk 24 - 27 (Dag)vlinders in 2013 Door Kees de Kraker 28 Verslag van de Ledendag NLGO 5 oktober 2013 Door Esther Linnartz 29 Mededelingen NLGO 30 - 31 Op stap met... Veteranendag Door Gerard Ouweneel 32 - 33 Mededelingen NVSD 34 Interessante waarnemingen Schouwen-Duiveland 35 Activiteiten Schouwen-Duiveland Inzending kopij voor de volgende Sterna tot 1 maart a.s.!

Sterna | 2013 | | pagina 3