Mededelingen Schouwen-Duiveland et besti Het afgelopen verenigingsjaar kwam het bestuur 14 keer in vergadering bijeen. Er werd meer dan andere jaren vergaderd omdat er vaak dringende zaken speel den zoals onze bezwaren tegen de landwaartse kust- versterking bij het Noorderstrand en de bestuurssamen stelling. In juni werd de secretaris, Gijs van den Ende, getroffen door een lichte beroerte en gaf hij aan met het secretariaat te willen stoppen. Ondertussen is er nog geen geschikte kandidaat gevonden om hem te wil len vervangen. Voorlopig zal hij, tot er een vervanger is, aanblijven als secretaris. Kees van der Meer, die in 2012 als bestuurslid werd benoemd, zag zich om persoon lijke reden genoodzaakt af te treden. Gabrielle Gaiser heeft het penningmeesterschap bijna het hele vereni gingsjaar waargenomen en stelt zich nu verkiesbaar als penningmeester. Verder stelden Henk Dalebout, Hugo van der Wal en Aad van der Wouden zich verkiesbaar voor het bestuurslidmaatschap. Het rooster van aftre den van het thans zittende bestuur in 2014 ziet er als volgt uit: UITNODIGING voor de ALV van de NVSD Jaarvergadering Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland De algemene ledenvergadering op 25 april a.s. in het Ecoscope te Renesse. Aanvang 19.45 uur. Agenda: Opening en mededelingen Secretarieel jaarverslag Bestuurssamenstelling Financieel jaarverslag en kascommissie Werkgroepen Rondvraag Pauze Lezing: Meer kwaliteit door natuurlijke dynamiek in de duinen van Schouwen door mevrouw Mirjam Kuzee van de provincie Zeeland Sluiting De notulen van de ALV van 13 april 2013 kunt u nale zen in Sterna jrg 58 nr.3, blz. 32-33. LEZING: MEER KWALITEIT DOOR NATUURLIJKE DY NAMIEK IN DE DUINEN VAN SCHOUWEN Als gevolg van de zure regen raken de Nederlandse duinen steeds meer begroeid met ruigte en struiken. Duinvalleien en duingraslanden worden overwoekerd door Amerikaanse vogelkers of veranderen in een een vormige ruigte waarin alle specifieke duinsoorten zijn verdwenen. Het duin wordt door het teveel aan stikstof steeds meer gefixeerd en de ruimte voor verjonging door verstuiving neemt verder af. Om deze ontwikkeling te keren, komen in het kader van de Programmatische Aanpak Stikstof (PAS) middelen van de overheid be schikbaar en ook voor de duinen van Schouwen is een plan van aanpak opgesteld. De Schouwse duinen heb ben landelijk zelfs een voorbeeldfunctie. Na de pauze zal mevrouw Mirjam Kuzee, projectleider van de Natura 2000-beheerplannen van de provincie Zeeland een lezing geven over de problematiek en het beleid om de effecten van de zure regen te verminderen en vervolgens nader ingaan op de maatregelen, die nog dit jaar op Schouwen zullen starten en in de komende jaren in samenwerking met de beheerders zullen worden uitgevoerd. Als u op de hoogte wilt blijven van het wel en wee van ons duin gebied mag u deze lezing niet missen! ACTIVITEITEN Op zaterdag 19 april a.s. (10.00 - 17.00 uur wordt op het terrein van Molenbergh in Burgh (tegenover de Adri- aan v. d. Weijdeweg) de Dag van het Veelzijdig Land schap gehouden. Een manifestatie van ongeveer twintig organisaties die betrokken zijn bij natuur en landschap. Doel is het promoten van het Schouwse landschap, in de eerste plaats bij de inwoners, maar uiteraard ook bij de bezoekers. Het is een initiatief van de gemeente Schou wen-Duiveland. Er is een "doeplein" waarop de betrok ken organisaties allerlei activiteiten organiseren. Er is een "culinair plein" voor de hapjes en de drankjes en er zijn kraampjes waar de verschillende organisaties tonen waar ze voor staan. De Vogelwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland verzorgt een korte vogelexcursie en de Werkgroep actief terreinbeheer gaat, vooral voor kinderen, aan de slag met (water)verf en wilgentenen. Daarnaast verzorgen beide werkgroepen een vraag voor de kinderspeurtocht. Uiteraard heeft ook de Natuur- en Vogelwacht een kraampje toebedeeld gekregen. Bestuurslid: Jaar van benoeming herkiezing: Aftredend in: Herkiesbaar: John Beijersbergen voorzitter 2012 2015 n.v.t. Gijs v.d. Ende secretaris 2012 2015 n.v.t. Gert-Jan Buth lid 2012 2015 n.v.t. Gea Binneveld lid 2013 2016 n.v.t. TedSluijter lid 2011 2014 ja Leo Tromper lid 2011 2014 ja 30

Sterna | 2014 | | pagina 30