Mededelingen Goeree-Overflakkee Activiteiten NLGO Krijn Tanis koninklijk onderscheiden Ledendag NLGO De jaarlijkse ledendag vindt dit keer plaats op de Hompelvoet in de Grevelingen. Nadere info over het programma dat is gepland in de ochtend volgt op www.nlgo.nl Datum: Zaterdag 13 september Locatie: Hompelvoet Fotopresentatie "Dichtbij, ver weg" Jan Vermeer, hoofdredacteur van het blad Natuurfotopassie, is een van de beste natuurfotografen van ons land. Hij zal een fotoserie laten zien die begint op de Hoge Veluwe en daarna verder gaat naar allerlei landen die hij be zocht. Gratis entree voor leden van onze verenigingen. Niet-leden betalen 5 euro. Verplicht aanmelden via www. nglo.nl Datum: Donderdag 18 september 20.00 uur Locatie: De Overkant, Dijkstelweg 33, Ouddorp Eind april werd Krijn Tanis door de Burgemeester van de Gemeente Goeree Overflakkee Mevr. A. Grootenboer - Dub belman namens de Koning benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zo'n onderscheiding wordt verleend wegens bijzondere verdiensten jegens de samenleving en in het geval van Krijn liggen die verdiensten op het gebied van de bescherming van natuur- en landschap. Krijn is om zijn inzet voor de natuur op geheel Goeree-Overflakkee bekend. De lezers van Sterna maakten in nummer 2 van jaargang 57 nader kennis met hem in het interview met Ed van Wijk dat in Sterna verscheen onder de titel: "Een ontmoeting met ....Krijn Tanis." In gezelschap van familie en bekenden uit de natuur- en milieubeweging werd Krijn tijdens de feestelijke bijeenkomst in de Overkant onder anderen toegesproken door Kees de Kraker. De lijst van de vermelde organisaties op het gebied van natuur en milieu waar Krijn zich voor inzet en mee samen werkt is indrukwekkend. De redactie van Sterna memoreert hier graag het feit dat Krijn de Vogelwerkgroep Goeree- Overflakkee in het leven riep en medeoprichter was van de Vereniging Natuur- en Landschap. Op de website van Eilanden Nieuws eindigt het artikel over de onderscheiding van Krijn met de niet afgemaakte zin: Eventuele verdere verdiensten... De redactie weet die aan te vullen met de vermelding dat Krijn bovendien voor Goeree zowel het consu lentschap van Vogelbescherming als van de Stichting Duinbehoud voor Goeree op zich nam. 17

Sterna | 2014 | | pagina 17