Mededelingen Activiteiten voor leden van NVSD en NLGO Goeree-Overflakkee Schouwen-Duiveland Terreinbeheer De natuurwerkdagen in de komende vier maanden vinden plaats op 29 december, 24 januari, 28 februari en 28 maart. De aanvang is steeds om 8.30 uur. De definitieve locaties worden op de site van de vereniging en in de lokale kranten bekend gemaakt. Algemene ledenvergadering De jaarlijkse algemene ledenvergadering van NLGO vindt plaats op donderdag 26 maart vanaf 19.30 uur in het Diek- huus te Middelharnis. Algemene ledenvergadering De jaarlijkse algemene ledenvergadering van NVSD vindt plaats op vrijdag 17 april. Tijdstip en locatie volgen later. Excursies Alle excursies staan onder leiding van leden van de Vogelwerkgroep Schouwen-Duiveland. De leiding adviseert wan delschoenen en warme, wind- en waterdichte kleding. Roofvogelexcursie Datum: Zondag 25 januari 2015. Locatie: omgeving Koudekerkse Inlaag Stolpweg. Verzamelen: bij de Plompe Toren, Koudekerkse Inlaag. Start: 9.30 uur. Duur: max. 2 uur. Al jaren is de roofvogelexcursie een bestseller. Ditmaal op een nieuwe locatie! De omgeving is de laatste jaren zeer rijk aan muizen, het stapelvoedsel voor allerlei roofvogels. De muizen leven in een niet zeer intensief beboerd gras land. Het blijft uiteraard altijd een verrassing wat we aantreffen, maar met ervaren excursieleiders is er altijd wat te genieten. Ganzenexcursie Datum: Zaterdag 7 maart 2015. Locatie: Prunje. Verzamelen: parkeerterrein Schelphoek (op de plaats waar 's zomers friettent 'Fritureluur' staat). Start: 9.30 uur. Duur: max. 2 uur. Ganzen zijn niet onomstreden. De mening over deze vogels loopt nogal uiteen... Voor de één horen ze erbij en fleuren ze de omgeving op. Voor de ander zijn het grote bedreigers van de landbouw. Het is in ieder geval een feit dat we ze op ons eiland in overvloed kunnen zien. Sommige soorten profiteren van oogstresten zoals aardappelen en suikerbie ten terwijl andere soorten juist afkomen op eiwitrijke gewassen zoals wintertarwe. We gaan vandaag zoveel mogelijk soorten opzoeken. Excursie voorjaarsvogels Datum: Zondag 12 april 2015. Locatie: Krekengebied Ouwerkerk. Verzamelen: parkeerterrein overgang Nieuwendijk/Weg van de Buitenlandse Pers (bij strandje van Ouwerkerk). Start: 8.00 uur. Duur: max. 2 uur. Voorjaar! Wie verlangt er niet naar... We gaan onze best doen om de eerste zwaluw te zien. Maar lopend door het bos en de kreken gaan we nog veel meer zien. Het bos heeft zich in tientallen jaren behoorlijk ontwikkeld en dat is te merken aan de vogelwereld. In de kreek zwemmen allerlei watervogels. En ja het blijven vogels en je weet maar nooit wat er te zien is. We laten ons gewoon verrassen en gaan op ontdekkingstocht. Hemelvaartexcursie vogelgeluiden Datum: 14 mei 2015. Locatie: Verklikkerduinen. Verzamelen: Verklikkerpad; hoek Strandweg/Badweg Nieuw Haamstede. Start: 5.30 uur!! Duur: max. 2 uur. Een dag om vroeg op te staan. Leden van de Vogelwerkgroep wachten de deelnemers op en de eerste zingende vogels zijn al te horen. De traditionele geluidenexcursie is heel speciaal. Deze keer gaan we dwars door de Verklikkerduinen over een smal pad. Heeft u er ook al zin in? Terreinbeheer De natuurwerkdagen in de komende drie maanden vinden plaats op 3 en 24 januari, 14 februari, 7 en 28 maart, 18 april. Voor nadere informatie over de activiteiten Terreinbeheer wordt men verzocht contact op te nemen met de co ördinator van de werkgroep actief terreinbeheer. 27

Sterna | 2014 | | pagina 27