Pontes gaat dóór met Maatschappelijke Stage (M@S) Actief terreinbeheer Schouwen-Duiveland De natuurdag 1 november 2014 De warmste 1 novemberdag ooit sinds er wordt gemeten, en juist op die dag valt de lande lijke Natuurwerkdag! Géén dikke trui en warme sokken nodig dus. Voor de 11e keer deed Actief Terreinbeheer mee met de landelijke Natuurwerkdag. Ieder jaar op de eerste zaterdag in november zijn door heel Nederland vrijwilligers bezig om mee te helpen allerlei groene klussen te doen. Heel vaak gaat dat onder leiding van een lokale of regionale werkgroep. Op Schouwen-Duiveland hadden zich twee natuurwerk- groepen aangemeld om vrijwilligers een kans te bie den mee te helpen aan een klus. In Nieuw-Haamstede organiseerde de Stichting Open Duinen een werkdag om in de duinen de oprukkende Amerikaanse vogelkers en elzen te verwijderen. Actief Terreinbeheer organiseerde in Dreischor bij de Pasveersloot de werkdag. Daar werden wilgen geknot, bramen verwijderd, takkenrillen gemaakt, de singel werd uitgedund en er werd gras ge maaid. Niet alleen de temperatuur brak een record; ook werd een recordaantal deelnemers geteld; 46! Scouts van de Meester Bakkergroep uit Zierikzee, vaste vrijwilligers van Actief Terreinbeheer en last but not least een elftal leerlingen van de Pontes Pieter Zeeman scholen gemeenschap uit Zierikzee. Dit Pontes-elftal bleef de hele werkdag van 10 uur 's ochtends tot 3 uur 's mid dags aanwezig om de klussen te doen. Natuurlijk werd er tussendoor de zelfbouw brommer van een van hen bewonderd en in de Welleweg uitgeprobeerd! Je moet natuurlijk ook wel eens wat anders doen dan alleen takken zagen of rillen maken. Niettemin werd een grote hoeveelheid werk verricht. Ook na deze zonnige zater dag zullen zij regelmatig aan een klus meewerken in het kader van de M@S. 30

Sterna | 2014 | | pagina 30