Van de redactie Door Johan Everaers Met voldoening kijkt de redactie terug op het af gelopen jaar. Begonnen we drie jaar geleden onder leiding van oudgediende John Beijersbergen aan een onzeker avontuur nadat Kees de Kraker vijfen twintig jaar lang het gezicht was van Sterna, dan durven we nu toch te stellen dat de continuïteit van het blad is veiliggesteld. Een enkele lezer zal misschien concluderen dat we vergeleken met de periode eraan voorafgaand wel snel tevreden zijn. Die lezer heeft gewoon gelijk. Maar misschien is dat wel precies die lezer of lezeres die doet wat hij of zij in alle vrijheid ook kan en mag doen. Lezen! In dat geval zou het aardig zijn als diezelfde hij of zij zich realiseert dat er ook kopij moet worden aangeleverd, want zonder kopij is er geen enkele grond voor tevre denheid. Kortom, de redactie stelt bij de voorberei dingen van een nieuwe Sterna iedere keer opnieuw vast dat we geen kopij in voorraad houden en het is steeds weer de vraag of we op de valreep toch genoeg materiaal zullen hebben om wederom een nieuwe Sterna mee te kunnen samenstellen. De redactie roept potentiële schrijvers dan ook weer op om in 2015 kopij in te sturen. De afgelopen jaren wisten we ons verzekerd van kopij van de hand van Frans Beekman die de afgelopen jaren zijn eigen rubriek had in ons tijdschrift. Frans heeft te kennen gegeven in het nieuwe jaar te stoppen met artikelen te schrijven voor Sterna. Na vele jaren voor Sterna zijn bijdra gen te hebben ingestuurd, meldde Frans dat hij liever niet wilde dat we aandacht aan zijn vertrek zouden besteden. We respecteren die wens, maar niet zonder een simpel Dankjewel Frans en een verrassing elders in deze Sterna. Na het minder goede nieuws over het vertrek van een trouwe medewerker kunnen we u meteen vertellen dat een andere trouwe medewerker zich bereid heeft verklaard vanaf het eerste nummer in het nieuwe jaar een soortgelijke rubriek op zijn ei gen manier te willen gaan verzorgen. Welkom terug Kees de Kraker! Het afgelopen jaar bereikten de auteur van dit voorwoord en de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland de decennialang als pensioengerechtigd aangeduide leeftijd. Achteraf kan geconcludeerd worden dat beide jubilarissen dat feit niet hebben gevierd. Het nieuwe jaar biedt de Natuur- en Vogel wacht de kans om een jubileum van een feestelijk randje te voorzien. De redactie maakt zich op voor de zestigste jaargang van Sterna, het tijdschrift dat de leden van beide verenigingen ontvangen. Suggesties van lezers ontvangen we graag op het redactieadres. Het komende jaar staan voorbereidingen van ingrijpende veranderingen in het landschap op de agenda. Wij hoeven slechts het hoofdartikel van de vorige Sterna in herinnering te roepen, maar bij de mogelijke veranderingen voor Grevelingen en Krammer/Volkerak zal het natuurlijk niet blijven. De redactie wenst de besturen van beide verenigin gen sterkte en wijsheid toe bij het kritisch volgen en becommentariëren van de diverse toekomst plannen. We hopen er het komende jaar melding van te maken in Sterna. Esther, Ed, Johan, John en John wensen u mede na mens de besturen van beide verenigingen PRETTIGE KERSTDAGEN en een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR. Na decennialange afwezigheid is de kans dat zeehonden terugkeren naar het Krammer/Volkerak klein, maar de grote zilverreigers zullen het gebied gegarandeerd weer verlaten. Foto's: Kees de Kraker.

Sterna | 2014 | | pagina 4