Van het Bestuur Schouwen-Duiveland Van het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland Door Gijs van den Ende Ondanks mijn eerder genomen besluit om wegens gezondheidsredenen af te treden ben ik, bij gebrek aan een opvol ger, toch nog één jaar als secretaris aangebleven. Dat jaar is inmiddels bijna voorbij en nu mag ik u, voor de laatste maal, informeren over de belangrijkste zaken die, in de periode na de Algemene Ledenvergadering van eind april 2014, in de bestuursvergaderingen aan de orde zijn geweest. In die periode werd er zes keer vergaderd. Een steeds terugkerend agendapunt was de bestuurssamenstelling. Omdat John Beijersbergen intern eerder al had aangegeven in 2015 als voorzitter te willen stoppen, maar te willen aanblijven als bestuurslid, moest er een nieuwe kandidaat gezocht worden. Diverse personen, die ons voor deze functie geschikt leken, werden gepolst, maar tot op heden hebben we niemand bereid gevonden zich kandidaat te willen stellen. In mei heeft ons pasbenoemde bestuurs lid Henk Dalebout besloten de vacature van penningmeester te willen invullen. Met verve heeft hij in korte tijd de financiën van de vereniging weer op orde gebracht. Al enige tijd neemt Henk Visser, docent aan het Groencollege in Goes, deel aan de bestuursvergaderingen. Hij is vooral geïnteresseerd in wat er zich afspeelt in de Groene Sector op ons eiland. Vooral ontwikkelingen zoals die rond de "jachthaven van de toekomst" en het zorghotel in het Schelp- hoekgebied volgt hij kritisch. Hugo van der Wal en hij hebben besloten om samen vanaf 2015 het secretariaat van de Natuur- en Vogelwacht op zich te gaan nemen. Na de Algemene Ledenvergadering zullen Gijs van den Ende en Leo Tromper aftreden. Om het aantal bestuursleden weer aan te vullen tot acht, wordt in de werkgroepen naar kandida ten gezocht. Ook "gewone" leden die voelen voor het bestuurslidmaatschap kunnen zich aanmelden om ter oriëntatie eens een vergadering mee te maken. In de vakantieperiode kreeg het bestuur te horen dat de werkgroep "Jeugdnatuurciub Schouwen-Duiveland", voor heen de Jeugd Natuur- en Vogelwacht, zich, bij gebrek aan vrijwilligers, zonder ruggespraak met het bestuur had opgeheven. De twee nog overgebleven werkgroepleden vonden het onverantwoord om, alleen onder hun leiding, met een groep van 15 tot 20 kinderen activiteiten in de natuur te gaan ondernemen. Het bestuur vindt het doodzonde dat daarmee de enige jeugdactiviteit op het gebied van natuureducatie en natuurbeleving op Schouwen-Duiveland dreigt te verdwijnen en is van mening dat er op korte termijn met een herstart van deze activiteit namens en met onder steuning van onze vereniging moet worden begonnen. We zoeken daarvoor mensen die ons daarbij kunnen helpen. Kent u iemand die dat zou kunnen of willen, of voelt u hier zelf iets voor, laat het ons a.u.b. weten. In vrijwel alle vergaderingen werd weer veel tijd besteed aan planologie. Betreffende de plannen voor een zorgresort in het Schelphoekgebied werd samen met Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland een zienswijze inge diend. Ook werd op de Mileueffectrapportage voor een Windmolenpark op de Krammersluizen en een aantal windmo lens op de Grevelingendam een zienswijze ingediend. De ontwikkelingen op het Schouwse deel van de Brouwersdam worden nauwlettend gevolgd en uitvoerig besproken. Momenteel wordt er gewerkt aan een reactie op de Ontwerp- rijksstructuurvisie Grevelingen en Volkerak-Zoommeer, die binnenkort moet worden ingediend. Om beter te kunnen communiceren met onze leden is er op de vorige Algemene Ledenvergadering een begin gemaakt met het aanleggen van een lijst met e-mailadressen van, zo mogelijk, al onze leden. Mededelingen over excursies, uitnodigingen voor lezingen of vergaderingen kunnnen dan op zeer korte termijn per e-mail worden gedaan. Om deze lijst compleet te maken vragen we hierbij daarom iedereen die deze mails wil ontvangen een verzoekje te sturen naar infonvsd@gmail.com Ten slotte kan ik u melden dat de enigszins verouderde folder, bedoeld voor ledenwerving voor onze vereniging, is aangepast en inmiddels al gedrukt. 5

Sterna | 2014 | | pagina 5