Mededelingen Activiteiten voor leden van NLGO en NVSD Goeree-Overflakkee Schouwen-Duiveland Algemene ledenvergadering De jaarlijkse algemene ledenvergadering van NLGO vindt plaats op donderdag 26 maart in het Diekhuus te Middelhar- nis. Als voorprogramma van deze algemene ledenvergadering wordt een lezing gehouden over de geschiedenis van de natuur- en landschapsbescherming op Goeree-Overflakkee. Jos Hendriks, nrede-oprichter van NLGO, zal de lezing verzorgen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Aanvang 19.30 uur (zaal open 19.00 uur). Excursies Donderdag 14 mei 2015 Hemelvaartsdag. Vroege vogelexcursie in de Bokkepolder voor leden van beide verenigingen. Aanvang 6.00 uur. Zaterdag 23 mei 2015 Excursie weidevogels en kustvogels georganiseerd door Vogelbescherming Nederland en de Vogelwerkgroep van NLGO. Aanmelden bij Vogelbescherming via vogelkijkweek. Zaterdag 6 juni 2015 Excursie Kleistee georganiseerd door IVN NLGO. Jaarlijkse ledendag NLGO Zaterdag 5 september 2015 Algemene ledenvergadering De jaarlijkse algemene ledenvergadering met lezing van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland vindt dit jaar plaats op 17 april 2015 in het Ecoscope te Renesse. De aanvang is 19.45 uur. Zie verdere info op bladzijde 4. Actief terreinbeheer Schouwen-Duiveland Zaterdag 18 april 2015. Pasveersloot Dreischor groen-onderhoud. Excursies Zondag 12 april 2015. Excursie voorjaarsvogels Locatie: Krekengebied Ouwerkerk. Verzamelen: parkeerterrein overgang Nieuwendijk/Weg van de Buitenlandse Pers (bij strandje van Ouwerkerk). Start: 8.00 uur. Duur: max. 2 uur. Voorjaar! Wie verlangt er niet naar... We gaan ons best doen om de eerste zwaluw te zien. Maar lopend door het bos en de kreken gaan we nog veel meer zien. Het bos heeft zich in tientallen jaren behoorlijk ontwikkeld en dat is te merken aan de vogelwereld, in de kreek zwemmen allerlei watervogels. En ja het blijven vogels en je weet maar nooit wat er te zien is. We laten ons gewoon verrassen en gaan op ontdekkingstocht. Donderdag 14 mei 2015 Hemelvaartsdag. Excursie vogelgeluiden Locatie: Verklikkerduinen. Verzamelen: Verklikkerpad; hoek Strandweg/Badweg Nieuw Haamstede. Start: 5.30 uur!! Duur: max. 2 uur. Een dag om vroeg op te staan. Leden van de Vogelwerkgroep wachten de deelnemers op en de eerste zingende vogels zijn al te horen. De traditionele geluidenexcursie is heel speciaal. Deze keer gaan we dwars door de Verklikkerduinen over een smal pad.

Sterna | 2015 | | pagina 23