i Mededelingen Schouwen-Duiveland Notulen ALV 25 april 2014 Door Gijs van den Ende, secretaris Notulen Algemene Ledenvergadering 25 april 2014 in het Ecoscope te Renesse Aanwezig zijn de bestuursleden John Beijersbergen, Gea Binneveld, Gert-Jan Buth, Gijs van den Ende, Ted Sluijter en Leo Tromper en 30 verenigingsleden. 1. Om 20.00 uur opent John de vergadering, die dit jaar voor de 65ste maal gehouden wordt. Hij heet iedereen hartelijk welkom. Gijs deelt mee dat hij een bericht van verhindering wegens ziekte van Henk Dalebout heeft ontvangen en dat hij in zijn plaats het verslag van de werkzaamheden van de werkgroep Actief Terreinbeheer van afgelopen jaar zal presen teren. Barend Geskus, coördinator van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland is eveneens verhinderd en Gijs zal namens hem zijn jaarverslag voorlezen. 2. Secretarieel jaarverslag. De secretaris vraagt of hij het jaarverslag, dat iedereen samen met de jaarrekening bij binnenkomst heeft gekregen, moet voorlezen. Dat hoeft niet en het verslag wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 3. Bestuurssamenstelling. John zegt dat Gabrielle Gaiser haar kandidatuur voor het penningmeesterschap op het laatste moment heeft ingetrokken en dat we nu een andere kandidaat penningmeester zoeken. Ook Aad van der Wouden heeft zich als kandidaat bestuurs lid teruggetrokken. John stelt de vergadering voor om Hugo van der Wal en Henk Dalebout als nieuwe bestuursleden te benoemen. 4. Financieel jaarverslag en kascommissie. Gabrielle Gaiser, die een groot deel van het jaar de financiën beheerde, is er niet in geslaagd de kascommissie op tijd voor de ALV bijeen te roepen om de boeken te controleren. Dit betekent dat er dit jaar geen decharge verleend kan worden. Volgend jaar zullen er dus twee jaarrekeningen zijn die goedgekeurd moeten worden door twee kascommissies. Willem Post zit nu voor het 2de jaar in de huidige commissie met Jan de Ruiter, die vorig jaar commissielid werd. John vraagt of er een gegadigde is om Willem als tweede commissielid op te volgen en Marlies Jongejan zegt toe dit voor de komende 2 jaar te willen doen. 5. Werkgroepen. Jeugd Natuur- en Vogelwacht S-D: Er is momenteel zoveel animo voor de club dat er een wachtlijst voor nieuwe le den is ingesteld. Dit heeft o.a. te maken met de veiligheid. Die kan tijdens de excursies met (te) veel deelnemers door het huidige aantal begeleidende werkgroepleden niet gewaarborgd worden. Simone van der Veen en Leo Tromper zijn gestopt bij de werkgroep. Er is waarschijnlijk iemand gevonden om één van hen te vervangen. Er werden in het afgelo pen jaar 9 excursies en of activiteiten georganiseerd waaraan telkens gemiddeld 20 kinderen deelnamen. Zo werd er in mei 2013 gespeurd naar het voorjaar bij het Dijkwater, in juni was er een eindexcursie met een picknick op het strand. In september werd er gekord op het strand bij Westenschouwen samen met leden van de NJN. In oktober werd de herfst beleefd in het Gadrabos en in december werd er geknutseld (nestkastjes maken) in de excursieschuur van SBB. De Schouwse Schatkamer in de Frieslandhoeve aan de Slikweg werd in januari bezocht en in februari werden er, samen met de werkgroep Actief Terreinbeheer, wilgen gesnoeid bij Belles Artes bij Kerkwerve. In maart werd op Neeltje Jans het Parelpad gevolgd en als laatste activiteit werd in april De Zonnehoeve van Fam. Van der Bijl op Zonnemaire bezocht. Op onze website www.nvsd.nl zijn verslagen en foto's van al deze activiteiten te zien en te lezen: klik op werkgroepen en kies Jeugd Natuur- en Vogelwacht. Vanuit de vergadering werd opgemerkt dat sommige ouders van clubleden niet op de hoogte zijn van het bestaan van onze vereniging en dus potentiele nieuwe leden zouden kunnen zijn! Hier ligt een taak voor de ledenwerfcommissie. Vogelwerkgroep: Mario de Vlieger vertelt dat er momenteel 16 actieve leden zijn die samen een groot aantal onderzoe ken doen. Jaarlijks wordt er geïnventariseerd in een aantal zogenaamde BMP-plots in De Zeepeduinen en langs de Zuid kust. In het kader van het nieuwe atlasproject van SOVON worden in drie jaar alle eilandelijke atlasblokken op broed- en wintervogels onderzocht. Er is jaarlijks een integrale huiszwaluwtelling en verder worden in de winter maandelijks alle ganzen en zwanen geteld. Er waren ook slaapplaatstellingen van ganzen, kiekendieven en klein zilverreigers en er wordt in enkele postcodegebieden deelgenomen aan het MUS project van SOVON. In de winter zijn er een aantal PTT-tellingen en er is een Midwinterwatervogeltelling. Vanaf eind augustus worden er tot half november in het weekeinde trektel- lingen uitgevoerd op de trektelpost bij Westenschouwen. Een aantal werkgroepleden verzorgde voor de tweede maal de cursus Stadsvogels die in het kader van Schouwen-Duiveland biodivers in samenwerking met het NME-centrum Schou wen-Duiveland werd georganiseerd en net als vorig jaar door 25 mensen werd gevolgd. 26

Sterna | 2015 | | pagina 26