Mededelingen Schouwen-Duiveland Van het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland JAARVERGADERING EN LEZING De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland vindt dit jaar plaats op 17 april 2015 in het Ecoscope te Renesse. De aanvang is 19.45 uur. Agenda: 1. Opening en mededelingen 2. Secretarieel jaarverslag 3. Bestuurssamenstelling 4. Financieel jaarverslag en kascommissie 5. Werkgroepen 6. Rondvraag 7. Pauze 8. Lezing door Ghiel Jacobusse over een toekomstig akkervogelreservaat bij de Schelphoek. 9. Sluiting Toelichting bij agendapunt 3: Het rooster van aftreden van het thans zittende bestuur ziet er als volgt uit: Bestuurslid: Jaar van benoeming herkiezing: Aftredend in: Herkiesbaar: John Beijersbergen voorzitter 2012 2015 Ja Gijs v.d.Ende secretaris 2012 2015 Neen Gert-Jan Buth lid 2012 2015 Ja Henk Dalebout penningmeester 2014 2017 n.v.t. Hugo v.d.Wal lid 2014 2017 n.v.t. Gea Binneveld lid 2013 2016 vertrokken Ted Sluijter lid 2011 2014 Neen Leo Tromper lid 2011 2014 Neen Het bestuur stelt voor om Henk Visser en Wim Backhuys als nieuwe bestuursleden te benoemen. Het akkervogelproject bij de Schelphoek op Schouwen Stichting Het Zeeuwse Landschap gaat zich inzetten voor de bescherming van akker- en boerenlandvogels op Schouwen. Door het vrijkomen van de gronden die eerder waren aangekocht voor de realisatie van het Kust- laboratorium ligt er nu de kans om rondom de Schelphoek een akkervogelreservaat te ontwikkelen. Akkervogels als veldleeuwerik en patrijs zijn de afgelopen decennia hard achteruitgegaan. In de moderne landbouw is er geen plaats voor deze vogels. Het is stil geworden in de polder. In dit voor beeldproject gaan akkerbouwers, natuuror ganisaties en overheden samen werken aan het behoud en de bescherming van deze be dreigde vogels. Chiel Jacobusse, de bekende woordvoerder van Het Zeeuwse Landschap, zal ons vertellen over de voortgang van dit pilotproject waar door constructieve samenwerking met akkerbouwers innova tieve maatregelen kunnen worden getest en gepromoot. Ook in de polder moeten we de leeuwerik weer horen zingen! U bent voor deze lezing van harte uitgenodigd.

Sterna | 2015 | | pagina 4