Bij de zestigste verjaardag van Stema (2) Door Johan Everaers In de vorige terugblik werd summier de naam van Henk Doornekamp 1911- 1993) vermeld als lid van de redactie. Henk was niet "slechts" redactielid, hij was de vormgever van Sterna in de periode 1975 tot en met 1986. Leden van toen waardeerden zijn tekeningen zeer en sommige omslagen van de Sterna op A5 formaat staan in hun geheugen geprent. Toen Henk ter ore kwam dat er ook leden bleken te zijn die vonden dat er wel erg veel priegelwerk op de co vers verscheen, diende hij de criticasters van repliek met de hieronder weergegeven spechtencover. Een later nummer voorzag hij weer van een specht zoals hij die zelf liever portretteerde. Jaargang 22, nr. 3, 1978. Jaargang 23, nr. 1, 1979. Jaargang 29, nr. 1, 1985. Doornekamp liet in zijn voorlaatste jaar als vormgever Henk Harmsen in 1985 debuteren als leverancier van de eerste foto op een cover van de Sterna. Nog vele jaren zou de redactie van Sterna gebruik maken van de foto's van Henk Harmsen die helaas vroeg overleed ten gevolge van een verkeersongeval. Er zijn plannen om in de toekomst een apart boekje met zijn foto's te maken ter nagedachtenis. Nadat leden de wens uitten te kunnen beschikken over een artikelenregister, deed Rykel ten Kate (1912-1992), een van de mannen van het eerste uur, in aanloop naar de dertigste jaargang een merkwaardige ontdekking. Die dertigste jaargang in 1986 zou er nooit komen, zoals blijkt uit het volgende berichtje in jaargang 31. Het aangekondigde artikelen-register 1956-1985 verscheen in 1986 als extra-Sterna. In 1987 bedankt Frans Jansen als voorzitter van de Natuur- en Vogelwacht Henk Doornekamp in de 32ste jaargang. Voor die jaargang ging Kees de Kraker als nieuwe redacteur de lay-out en tekeningen verzorgen van een Sterna in iets groter formaat dan voorheen. In de hoop dat de digitale tijdschriftenbank op de site van de Zeeuwse Bibliotheek weer oproepbaar is/wordt, zal hoe dan ook in het komende kerstnummer aandacht worden besteed aan de periode 1985-2015 van de geschiedenis van Sterna. 12 Km&S.. De één»en*dertigste jaargang Tijdens het maken van het overzicht van de verschenen jaargangen Sterna, deed Rykel ten Kate -over de nummering van de jaargangen- een verras sende ontdekking. Daar bleek hem dat 1966 en 1967 beide als elfde jaargang genummerd zijn. Ter verbetering van deze fout, noemen wij nu jaargang negentienhonderd zes en tachtig, de één«en«dertigste jaargang. Overigens danken wij Rykel ten Kate voor zijn zeer zorgvuldig uitplui zen en rubriceren van alle in dertig jaren verschenen Sterna's. VtrftygMCle. Sterna sturen wij het overzicht aan u toe,

Sterna | 2015 | | pagina 12