Op krukken Op stap met Door Gerard Ouweneel. Foto's: Alex Koenders. IJsduiker in zomerkleed De afgelopen winter moest ik het tot in april zonder ijsduiker doen. Een paar maal rukte ik tevergeefs uit naar de Brouwersdam en de werkhaven aan de buitenzijde van de Neeltje Jans. Anderen zagen er daar eentje. Met enige nadruk en voorzien van welsprekende gebaren vertelden die lieden dan hoe fraai en van hoe dichtbij ze daar Gavia immer hadden bewon derd. De beide malen dat ik er stond, bleef de vogel onvindbaar, hetgeen niet bijdroeg aan het zelfrespect. Op waarneming.nl meldde Pim Wolf op 17 december een ijsduiker te hebben gezien op het Volkerakmeer. Pim had als waarnemingslocatie aangegeven een plek op de Krammer, een naam die in het vergeetboek lijkt te raken. Omdat het vervolg zich afspeelt op de Krammer, zal ik deze naam bezigen. Trouwens, het woord 'Volkerakmeer' verafschuw ik. Meer meldingen volgden, met op 10 febru ari een climax. Door drie exemplaren tegelijk te melden, ging op die datum Dirk van Straalen er met een klaroen stoot vol in. Opgetogen schreef hij op de site: Twee onafscheidelijk steeds rustig in beeld, opeens beide roepend! Wat een mega geluid om hier te horen, de reden was dus een 3e exemplaar die m'n beeld in kwam zwemmen. 3e vogel werd meteen weggejaagd. Uniek zo 3 vogels en met dat 'wolvengehuil' erbij. Daags na Dirks juichkreten sjouwde ik op Overflakkee aan het eind van de Lodewijksweg de dijk op om achter de Krammerse Slikken het Noordergat af te speuren. Er waren best veel vogels waaronder een zeearend maar geen ijsduiker, laat staan drie. 18 r. s. wswiw»

Sterna | 2015 | | pagina 18