Plan ten werkgroep Schouwen-Duiveland Door Ellengard Jense De plantenwerkgroep in actie langs de Oosterschelde. Foto: Rien Pronk. Op 15 april kwamen de leden van de Plantenwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht voor het eerst weer bij el kaar om het programma voor deze zomer te bespreken. De groep bestond het afgelopen jaar uit 18 personen, waarvan er gemiddeld tien aanwezig waren tijdens de excursie-avonden. Voor het laatst werd deze avond voorbereid door Corrie de Vos, die meer dan twintig jaar de coördinatie van de groep op zich heeft genomen. Niet alleen onderhield zij de contacten met de werkgroepleden, ook was zij de verbindingsfiguur naar Floron (Floristisch onderzoek Nederland). Floron wijst jaarlijks kilometerhokken aan die zij graag geïnventariseerd ziet en de meeste gegevens die tijdens de avonden worden verzameld gaan dan ook voor na dere verwerking naar deze landelijke organisatie. Corrie was, ook door haar uitgebreide kennis, uiterst secuur in het doorgeven van de resultaten. Een voor- of na-inspec tie van het uitgekozen gebied was niet zeldzaam! Behalve de gezamenlijke inventarisaties werd ook een aantal avonden besteed aan HNS, ofwel "Het Nieuwe Strepen", waarbij een beperkt aantal mensen volgens bepaalde regels inventariseert. Corrie werd namens de werkgroepleden hartelijk be dankt en ook John Beijersbergen, namens het bestuur van de vereniging, bedankte haar met bloemen en een attentie. Deze avond bleek ook dat een andere steunpilaar van de werkgroep gemist gaat worden. Adri Joppe, meer dan 50 jaar lid van de NVSD, was een wandelende encyclopedie die veel geraadpleegd werd. Dat was niet alleen om zijn kennis van de planten, er werd ook graag geluisterd naar de verhalen die hij eromheen wist te vertellen. Het zal moeten wennen om zonder zijn aanwezigheid, zijn aparte stem, zijn kennis en, niet te vergeten, zijn snoep jes op stap te gaan! Van mei tot en met augustus wordt er wekelijks geïn ventariseerd op woensdagavond. Uiteraard kan de werk groep altijd uitbreiding gebruiken. Wie interesse heeft om mee te doen kan zich voor tijd en plaats het beste wenden tot Rien Pronk, e-mail: rientje@zeelandnet.nl 20

Sterna | 2015 | | pagina 20