Bij de zestigste verjaardag van Ste de grevelingen Door Johan Everaers De afgelopen vier jaar corrigeerde en redigeerde ik alle teksten die er in Sterna verschenen. Wat zi jn vier jaar voor een tijdschrift dat bij het volgende nummer de 61ste jaargang beleeft! Met mij neemt ook Esther Lin- nartz afscheid van de redactie, die vanaf januari 2016 overzichtelijk zal bestaan uit vier personen die het kleurrijke blad op A4-formaat vorm en inhoud zullen geven. Van de huidige redactie resteren dan nog John Beijersbergen en John Jansen en Ed van Wijk. Jan Baks nam onlangs per 1 augustus plaats in de redactiecom missie als mede-vertegenwoordiger van NLGO. De huidige hoofdredacteur John Beijersbergen kwam als jong bioloog eind jaren zestig naar Goeree-Overflakkee, maakte er kennis met plaatselijke natuurliefhebbers, werd bewaker van de grote sternkolonie op de Hompel voet en vestigde zich later op Schouwen-Duiveland. In 1980, nummer vier van de 23ste jaargang, maakt secre taris Piet van Dalsen in een voorwoord bekend dat het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht een redactiecom missie heeft benoemd bestaande uit H. Doornekamp, J.P. Vaane en J. Beijersbergen. Henk Doornekamp had dus versterking gekregen. John was het jaar daarvoor lid ge worden van het bestuur van de NVSD. De nieuwe redac tie meldde te hopen dat de Sterna niet alleen in kwanti teit maar ook in kwaliteit zou toenemen en ontvouwde de plannen voor het komende jaar waarin als eerste een dubbelnummer zou verschijnen, gewijd aan de bekende vogelfotograaf Johannes Vijverberg naar aanleiding van diens honderdste geboortedag. In het volgende nummer trad Pim Baldé toe tot de redactie als vertegenwoordiger van de zustervereniging op Goeree-Overflakkee. Die Sterna was dikker dan gewoonlijk met artikelen over flora en fauna van Schouwen-Duiveland door Frans Beekman, Maurice Jansen, Ted Sluijter en Gert-Jan Buth en de redactie besprak het pas verschenen boek "De Grevelingen. De vogels van een afgedamde zeearm" door John Beijersbergen en Arie van den Berg. De schrijvers van het boek waren bestuurslid van respectievelijk NVSD en NLGO en met de aquarellen en tekeningen van Adri Vogelaar uit Middelharnis hielp het boek over de Grevelingen, het gemeenschappelijk werkterrein van NLGO en NVSD, de banden tussen de verenigingen te verstevigen. In diezelfde Sterna bovendien ruim aan dacht voor Goeree-Overflakkee met artikelen van de hand van Johan Everaers, Jos Hendriks en Ben Waan- ders. De gegevens voor de waarnemingenrubrieken werden verzameld en aangeleverd door Ted Sluijter en Krijn Tanis. In de jaren zeventig kwam beeldend kunste naar Kees de Kraker naar Schouwen-Duiveland en volgde in 1979 John Beijersbergen op als vogelwachter op de Hompelvoet, nadat hij al een paar jaar had meegeholpen bij het bewaken van de grote sternkolonie. Toen Doorne kamp in 1986 stopte als vormgever van de Sterna, nam Kees die functie als redactielid over. 22 de vogels van een afgedamde zeearm wind» de voe» 9«*t <M

Sterna | 2015 | | pagina 22