Nieuws over de Sluiskreek Natuur en landschap in de knel Tekst en foto's: Jos Hendriks - Natuur en landschap in de knel is een vaste rubriek die ingaat op nieuwe ont wikkelingen die een bedrei ging kunnen vormen voor de instandhouding van de natuur en het landschap op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. ;$8» De Gemeente Goeree-Overflakkee gaat, na drie jaar, handhavend optreden tegen de illegale stort op een natuurterrein, aan de Sluiskreek te Oude Tonge. In de rubriek Natuur en landschap in de knel (Sterna 1 jrg 60, 2015) heeft u kun nen lezen dat natuur- en milieubescherming een lange adem vraagt. In dat artikel berichtte ik namens NLGO over een illegale stort van veel grond, bagger en puin op een terrein, met bestemming natuur, aan het havenkanaal van Oude Tonge. Dat was augustus 2012. NLGO heeft de Gemeente toen direct om handhaving gevraagd. Omdat er in september 2015 nog steeds geen officieel besluit tot handhaving was genomen, heeft NLGO zich genoodzaakt gevoeld om, begin oktober jl„ de Gemeente hiervan in gebreke te stellen en daarbij tevens een dwangsom in het vooruitzicht gesteld. Per brief van 28 oktober 2015 meldde de Gemeente dat zij tot de conclusie was gekomen dat ons verzoek tot handha ving ontvankelijk was en dat de gemeente is overgegaan tot bestuursrechtelijk handhaven. De overtreder moet vóór 1 maart 2016 de overtreding ongedaan hebben gemaakt, op straffe van een dwangsom van 30.000 als, per die datum, niet aan deze eis wordt voldaan. Natuurlijk moet nog worden overlegd hoe en in welke mate het herstel moet plaats vinden, maar NLGO is blij dat er nu eindelijk wordt opgetreden. 4 ^VacS

Sterna | 2015 | | pagina 4