N atuur werkdag Actief Terreinbeheer Schouwen-Duiveland Tekst en foto's: Henk Dalebout, coördinator Actief Terreinbeheer van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. De landelijke Natuurwerkdag luidt bij de meeste werk groepen het begin in van het knotseizoen. Onze werk groep beperkt zich natuurlijk niet tot het knotten van wilgen. Voorafgaand aan de Natuurwerkdag heeft de werkgroep Actief Terreinbeheer dit jaar dan ook al de Rietdijk gehooid en op de tweehonderdvijftigste werk dag hebben we de omgeving bij de kampeerwagen van de Stichting Sophie een opknapbeurt gegeven. Met het oog op het broedseizoen 2016 hebben we ten behoeve van sterns en meeuwen het gras en riet op het eiland in de Flaauwers Inlaag gemaaid. Op de eerste zaterdag in november werd voor de 15e keer de landelijke Natuurwerkdag gehouden. In Zeeland werkten op vierentwintig verschillende locaties vrijwil ligers aan een groen project. Op Schouwen-Duiveland waren op drie locaties vrijwilligers aan het werk. In het duingebied langs de Strandweg werd vogelkers en els ver wijderd door de Stichting Open Duinen met hulp van de scoutinggroep Kaninefaten uit Burgh-Haamstede. Op de Vroongronden bij Haamstede werden, door voornamelijk de Jeugd Natuur- en Vogelwacht, jonge berken en vogel kers verwijderd. Op de derde locatie bij de eendenkooi op het landgoed Het Watergat in Renesse werden wilgen geknot en aangeplant en werd een deel van de kooisingel opgeschoond. Wij mochten 36 vrijwilligers welkom heten! Op één werk dag na betekende dit een record voor een door Actief Ter reinbeheer SD georganiseerde activiteit. Vorig jaar waren meer dan 40 vrijwilligers aanwezig bij het wilgen knotten langs de Pasveersloot in Dreischor. Naast de reguliere vrijwilligers waren 24 mensen aanwezig die voor het eerst kennismaakten met "het werk van Actief Terreinbeheer. Eén van deze "nieuwelingen" was mevrouw Van Burg, wethouder van de gemeente Schouwen-Duiveland, die de hele dag aanwezig was. Het resultaat van de werkdag was uitmuntend. Veel wilgen werden geknot en de poten daar van aangeplant langs het looppad in de singel rondom de eendenkooi. Het noordelijk gelegen terrein langs de kooi werd van oud hout en opgroei ontdaan en langs het kooiwater werden vooral wilgen op het talud gezaagd. De werkgroep ziet terug op een geslaagde nationale Natuur werkdag. Kampeerwagen van de Stichting Sophie. In het midden mevrouw Van Burg If Ingang eendenkooi Watergat Renesse. Even uitblazen en bijpraten na gedane arbeid.

Sterna | 2015 | | pagina 5