Korte berichten Terreinbeheer NLGO door Kees van 't Zelfde Fotofestival Goeree-Overflakkee door Clémence Baks In september is de extra werkgroep voor het terreinbeheer, de "Vliegende Brigade" alweer een jaar actief. Deze zelf standige werkgroep opereert onder de vlag van de vereniging en werkt om de veertien dagen op maandag aan een natuurelement op het eiland. De werkgroep is tot stand gekomen in samenwerking met De Groene Motor, een provinciaal programma dat vrijwilli gerswerk in de leefomgeving stimuleert en ondersteunt. Vanaf half augustus gaat de werkgroep weer van start voor de winterperiode. De werkzaamheden zijn zeer gevarieerd: van maaien, hooien, poelen herstellen, snoeien, knotten, afzettingen maken en herstellen tot het plaatsen van bankjes en borden. Er is dus voor allerlei 'handjes' weer veel leuk, afwisselend werk. De werkgroep bestaat nu uit ongeveer acht tot tien personen per werkdag, maar hoe meer deelnemers, hoe gevarieer der de werkzaamheden. Zin om ook met deze werkgroep op maandag in de natuur te werken? Dan kan men zich aanmelden bij de vereniging, info@nlgo.nl. Verdere informatie over de Vliegende Brigade bij Cees Appel, 06-51010013. Naast de maandaggroep blijft de terreinwerkgroep ook op de laatste zaterdag van de maand haar werkzaamheden verrichten. Vliegende Brigade: Vanaf half augustus op maandag om de veertien dagen (zie facebook of de website) Zaterdaggroep: 5 november: Natuurwerkdag op de Kleistee 16 november: Wilgen knotten aan de Vliegers te Middelharnis. Verder elke laatste zaterdag van de maand (zie facebook of de website). Op 25 juni jl. vond een fotoworkshop plaats voor kinderen. Kinderen uit diverse plaatsen van ons eiland waren geko men om de natuur te ontdekken. Niet alleen het ontdekken van die natuur was belangrijk, maar ook hoe je die mooie bloemen en insecten kon fotograferen met een echte camera. De landelijke organisatie Kidzklix was uitgenodigd om deze workshop te leiden. Twee natuurfotografen, één van de twee was pas 15 jaar oud, namen de kinderen mee het veld in. Ze vertelden van alles over de camera, over die ene mooie vlinder en over al die kleurige bloemen. Nee, de kinderen hadden geen lange lenzen nodig, geen dure zware ca- en derde prijs waren voor Sara en Leen j /BUBn Gloudemans, 11 en 12 jaar oud, uit Ar Achthuizen. Alle drie kregen zij het ftmmÊ BP Het evenement werd georganiseerd door «BiW B Natuurlijk Goeree-Overflakkee. iÜPf ^B|ËSS|O^B Kijk voor meer foto's op www.natuur- f TM lijkgoereeoverflakkee.nl Eerste prijswinnaar Senne den Boer. Foto: Jaap Peeman 11

Sterna | 2016 | | pagina 11