Winnaars NLGO fotowedstrijd 2016 Jaarlijkse ledendag NLGO Halve Maan Door Jan Baks Tijdens het Fotofestival op 25 juni jl. op de boerderij 'Lust en Last' te Sommelsdijk zijn de winnaars bekend gemaakt van de fotowedstrijd, georganiseerd door de NLGO. Het thema was: Natuurlijk Goeree-Overflakkee. Er waren 127 foto's ingestuurd. De jury heeft veel mooie foto's langs zien komen en heeft er 8 genomineerd. Winnaars Eerste prijs: Huib van Dam met een foto van de Adrianadijk met strijklicht Tweede prijs: Kees van 't Zelfde met een foto van koolzaad bij Stellendam Derde prijs: Wilma Schrier met een foto van fietsers in de storm op de Brouwersdam Kijk voor alle genomineerde foto's op www.nlgo.nl Tekst: Krijn Tanis. Foto's: Jan Baks. Op zaterdag 3 september houdt de NLGO haar jaarlijkse ledendag. Als start van een mooie en interessante fietstocht wordt er verzameld om 9.00 uur in theetuin De Halve Maan, Oost- dijkseweg 19, 3252 LL te Goedereede. Hier kan men gratis parkeren. De koffie met wat lekkers staat er klaar. Na de koffie stappen we uiterlijk om 9.30 uur op de fiets en maken een tocht door de Kwade Hoek en richting Haring- vlietsluizen. Tijdens de tocht komen de volgende onderwerpen aan bod: Waar komt ons drinkwater vandaan? Embry onale duinen; Beweid schor; Het slik als voedertafel; Het getij terug in het Zuiderdiep? De kier van de Haringvlietslui- zen; Het droomfonds Haringvliet; Weidevogels in de Oude Oostdijk. Uiterlijk om 13.00 uur zijn we op het startpunt terug. Fietsen meebrengen! Eventueel is, in overleg, fietshuur mogelijk. Aanmelden via Krijn Tanis, e-mailadres: k.tanis3@upcmail.nl. Er zijn geen kosten aan verbonden. Tips: Handig om mee te nemen zijn een verrekijker en drinken voor onderweg. Kleding naar weersomstandigheden. 21 K

Sterna | 2016 | | pagina 21