K Korte berichten Presentatie natuurfoto's van het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug door Alex Koenders Verslag Plantenwerkgroep NVSD op donderdag 22 september om 20.00 uur in de Overkant, Dijkstelweg 33 te Ouddorp Gratis voor leden van de NLGO. Niet-leden betalen 5 euro. Aanmelden verplicht via de website www.nlgo.nl De Utrechtse Heuvelrug loopt als een hoge zandrug van de Grebbeberg bij Rhenen tot aan het Gooimeer bij Hui zen. De stuwwal met zijn bossen en heidevelden rijst op uit het vlakke agrarische landschap. Het zuidelijk deel van de Utrechtse Heuvelrug is aangewezen als Nationaal Park (ca. 10.000 ha). Naast de stuwwal horen ook de uiterwaarden van Amerongen bij het Nationaal Park. Het is een gebied van bossen, buitenplaatsen en 'bergen'. De fotograaf neemt ons mee naar het ontstaan, de bewoning en de natuur in verschillende gebieden op en rondom de heuvelrug. Natuurlijk is de presentatie niet alleen informatief, zij bevat ook beelden van dieren, die daar in diverse gebieden voorkomen. Vooral vogels hebben de aandacht. De nadruk zal liggen op de biodiversiteit versus menselijk handelen. In het dagelijks leven is Alexander ondernemer en geeft hij leiding aan een ingenieursbureau dat zich o.a. bezig houdt met ecologie. "Naast mijn werk houd ik mij bij voorkeur bezig met natuurgerelateerde reizen in zowel binnen- als buitenland. Daarbij gebruik ik het vastleggen van deze momenten om mijn medemens het belang van een gezonde natuur in te laten zien, alsmede de impact van onze handelwijze." Alexander is ambassadeur van het merk Olympus. Ook is hij oprichter van de website www.deeldenatuur.nlOp deze site staan prachtige foto's van veel Nederlandse natuurfotografen. Kortom, dit belooft een interessante avond te worden voor natuurbeschermers en -fotografen. Na de pauze zal hij nog wat beelden laten zien van een van zijn laatste reizen. Voor meer informatie: www.alexanderkoenders.com. Door Ellengard Jense Op 6 februari vond een Zeeuwse FLORON-middag plaats in de Schaapskooi te Nisse, waar de plantenwerkgroep Schouwen-Duiveland goed vertegenwoordigd was. Er kwamen interessante onderwerpen aan bod, waaronder de stand van zaken ten aanzien van de uit te brengen Flora Zeelandica. In verband hiermee deed Peter Meininger een oproep om het aantal grijze ofwel 'magere' hokken aan te pakken. Dit betreft kilometerhokken waar geen of alleen (te) oude gegevens van bekend zijn. Ook werd aandacht besteed aan het digitale strepen via PlantObs. Een middag als deze is niet alleen informatief, maar ook heel geschikt om kennis te maken met leden \an andcic plantenwerkgroepen en hun werkwijze. Zo leidde het contact met de werkgroep op Tholen tot een 'hulpactie' voor het invullen van magere hokken op 24 mei. Vier van onze leden gingen daartoe de dam over en struinden er, aangevuurd door Lenie Ponse uit Scherpenisse, door de polder. Plezierig en voor herhaling vatbaar! Een vroege startbijeenkomst, op 18 februari al, werd niet alleen benut om de plannen voor het nieuwe seizoen te bespreken, maar ook om met en namens de leden van de werkgroep afscheid te nemen van twee geweldige floristen. Zowel Ine van Dongen als Adri Joppe kunnen niet meer deelnemen aan de excursies, waardoor ook geen beroep meer kan worden gedaan op hun uitgebreide kennis. Al had deze gelegenheid lang op zich laten wachten, het uitspreken van de waardering voor hun grote inbreng gedurende vele jaren werd zeker op prijs gesteld. Inmiddels hebben eizo wel op de woensdagavonden als soms ook overdag, al veel excursies plaats gevonden. Veel minder-gangbare \ondsten worden daarbij gefotografeerd om 'onwaarschijnlijke' waarnemingen met bewijzen te kunnen staxen. Wat het wee: betreft heeft de regen zelden zoveel roet in het eten gegooid. Uitstel, afgelasting, akelige kou door veel wind ol 'dan toch maar kletsnat regenen': het is geen modelseizoen!

Sterna | 2016 | | pagina 33