Natuurmensen Natuurmensen is een vaste rubriek in Sterna. In een vraaggesprek maken we kennis met mensen die een speciale rol spelen in het behoud van natuur en landschap op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. Ons interview vond plaats tijdens een wandeling in de Oostduinen met als hoogtepunt het sonore geluid van de roer domp, dat Ger op Goeree nog nooit had gehoord. Ger woont vanaf 1982 op Goeree-Overflakkee. Hij is 67 jaar, heeft twee kinderen en twee kleinkinderen. Geboren in Rotterdam en getogen in Den Haag, leerde hij een meisje kennen uit Melissant op Goeree-Overflakkee en werd verliefd, niet alleen op zijn huidige vrouw maar ook op het eiland. Hij wilde er wel gaan wonen, maar werken op het eiland zat er niet in. Opgeleid als timmerman en meubelmaker werkte hij een periode aan de universiteit van Delft, waarna hij ging werken bij P&O van de gemeente Rotterdam. Buiten wonen vond hij wel mooi, maar eigenlijk wist hij niet veel van de natuur af. Hij bleef echter op het eiland wonen, op de boerderij van zijn schoonouders in Melissant. Naast zijn werk deed hij veel aan sport, met name tennis, en werd voorzitter van de lokale tennisvereniging. Helaas kreeg hij gezondheidsklachten die veel vermoeidheid met zich meebrachten. Op ad vies van zijn huisarts gaf hij het sporten op en zelfs moest hij op 49-jarige leeftijd al stoppen met werken. Een oude tennismaat, Cor Both, haalde hem over om eens vogels te gaan kijken. Dat was iets dat hij vanuit zijn jeugd totaal niet had meegekregen en het bleek een ontzettend leuke bezigheid. Hij werd, en is nog steeds, lid van de vogel werkgroep van de NLGO. Cor en hij gingen samen kasten timmeren voor kerkuilen en zo kwam zijn oude beroep weer van pas. De kerkuilen hebben hem nooit meer losgelaten en daar hebben die vogels wel hun voordeel van gehad. Be gonnen met een paar kasten, zijn er nu zo'n 130 getimmerd en opgehangen op Goeree-Overflakkee. Sommigen worden alleen gebruikt om te overnachten, maar er zijn ook tussen de vijftien en twintig broedsels per jaar. De 'werkgroep kerkuilen' bestaat momenteel uit vier personen: Cor Both, Daan van de Groef, Arie de Lint en Ger Maatkamp. Het gaat goed met de kerkuilen. Waar zou dat door komen? Natuurlijk door meer nestgelegenheid, maar ook door meer bekendheid met deze vogels. De akkerranden, waarvan 30 km. is ingezaaid dit jaar, geven veel woongelegenheid voor veldmuizen. 4

Sterna | 2016 | | pagina 4