ick Wilbrink bankje Het is 1980 als Dick de avifauna- en wintervogelverslagen van Ferry Kuik overneemt. De maandelijkse verslagen worden jarenlang met de hand uitgeschreven. Veel later komt daar de PC bij kijken en nog later worden de verslagen per gebied in Excel bijgehouden. In totaal zijn er 250 verslagen door Dick gemaakt. De jarenlange gebiedskennis van Dick is ook een basis voor de redactie van het vogelboek "Tussen Haringvliet en Grevelingen" ge weest. De vogelwerkgroep vergaderde tot zijn pensioendatum in de aula van 'zijn' school in Nieuwe Tonge. Omdat hij zo mooi en duidelijk kon schrijven was hij vanaf het begin de notulist! Na de totstandkoming van het vogelboek is Dick vogelgegevens blijven verzame len van het eiland. Dit in de hoop dat er ooit een extra bijlage van de ontbrekende vogels van het boek zou komen. Tot een week voor zijn overlijden op 8 juli 2015 werkte hij hier aan. De vogelwerkgroep zal zich Dick blijven herinneren als een rustige en fijne vogelaar die voor iedereen klaar stond. Dick Wilbrink bankje Op vrijdagmiddag 28 oktober heeft de vogelwerkgroep, ter nagedachtenis aan Dick Wil brink, een bankje onthuld met zijn naam. De naam werd onthuld door de familie in het bijzijn van leden van de werkgroep. Het bankje staat op de Molendijk te Herkingen bij het natuurgebied "Het Paardegat", zijn favoriete vogelkijkplaats. In de theetuin werd stil gestaan bij het verleden van Dick. Krijn Tanis noemde hem "Een fijne vent en een goed vogelaar". Dick is van grote betekenis geweest voor de Vogelwerkgroep van de NLGO Het natuurgebied "Het Paardegat" was zijn favoriete vogelkijkplaats "het komt zoals het komt en het is zoals het is" (Dick) 26

Sterna | 2016 | | pagina 26