Om eventueel moeilijke vragen van de Japanse douane te voorkomen, ging hij direct na het afmeren in Kagoshima als eerste in zijn kistje van boord. Eenmaal los, bleef het beeld van die kleine, tussen de haveninstallaties wegflitsende vogelfiguur op het netvlies achter. Georges Azi aat wilde ik dus dolgraag weerzien. Op de dag van ontdekking was ik in de buurt van 't Volgerland. Omdat ik op het gebied van sociale media in het Neanderthaler tijdperk ver keer, ontging me toen zijn vondst. Een dag later stonden Hans Westerlaken en ik met een stel lui over het gebied te turen. Dat leverde niets op, althans geen fulva. Verder wemelde het er van de fijne vogelsoorten. Weer een paar dagen later kwam ik niet verder dan de Koudenhoek. Daar deed het spektakel van een onvolwassen zeearend die met een vrouw bruine kiekendief bakkeleide om een bemachtigde meerkoet, de excursie voortijdig beëindigen. Zonder spijt trouwens, maar de kans op een weerzien leek verkeken. George en Gerrie Brinkman vonden fulva terug op de Oude Oost- dijk. Op schrikkeldag ging het eropaf. George zou er ook zijn en hij was het natuurlijk die hem tussen de drommen kieviten, goudplevie ren, spreeuwen en ganzen vond. Deze hadden de onhebbelijke gewoonte vaak en veel op de wieken te gaan waardoor er, nadat de vluchten weer waren neergestre ken, steeds opnieuw een telescoopscan moest plaatsvinden. En dan was het weer George met een aanwijzing als deze: "Ja, ik heb hem. Kijk links van dat schuinstaande heiningpaaltje. Daar lopen twee goudplevieren met daarach ter een kievit. Ga vanaf deze een meter naar rechts... dat is hem. Hij gaat nu neer, maar je ziet dat kleinere gelige kopje goed...!" Bingo. Bij het bekijken van de vogel dwaalden de gedachten weg naar deze oceaanbedwinger die, dankzij zijn accuraat navigatiesysteem, de Pacificeilanden weet te vinden en 4500 kilometer open zee tussen Alaska en Hawaï in één ruk overbrugt: een diepe buiging. Die kreeg George trouwens ook. Die familie in Hoogwoud wist met hun roodkeelnachtegaal- faciliteiten een bedragje bij te verdienen. Welnu, wij raadden George aan daar stage te gaan lopen....! 37

Sterna | 2016 | | pagina 37