Het Haringvliet is dood, leve het Haringvliet...?! Goeree-Overflakkee m Gerard Litjens van het Bureau Stroming was bereid voor onder andere Sterna de plannen door te nemen en toe te lichten. Eerder was Litjens de man achter het Ooypol- derproject en de uitwerking en verfijning van het idee Ruimte voor de Rivieren. In opdracht van het Wereld Na tuur Fonds is hij het aanspreekpunt voor de haringvlie- tideeën en onderhoudt hij contacten met degenen die betrokken zijn bij de uitvoering van het Droomfonds. Dat zijn er velen, personen met een breed scala aan achtergronden. Met een totaalbudget van circa 22 miljoen euro, waar van 13 y2 miljoen afkomstig van de Nationale Postcode Loterij, kwam voor het project Natuurherstel Haringvliet een coalitie tot stand van zes organisaties: het Wereld Natuur Fonds, ARK Natuurontwikkeling, Sportvisserij Nederland, Vogelbescherming, Staatsbosbeheer (SBB) en Natuurmonumenten (NM). De Scheelhoek Bij het gesprek in Numansdorp van 7 september 2016 vertelde Litjens dat Ed Buijsmans boek Een eersteklas landschap over de teloorgang van De Beer hem aan het denken zette of in het Zuidwest-Nederland anno heden kans bestond iets van de dynamiek van het voormalige De Beer-landschap terug te krijgen. Dat bracht hem op het Haringvliet, waarbij tevens een rol speelde om aan de uit Rijn en Maas verdwenen trekvissoorten een mogelijkheid te bieden om opnieuw op en neer te pen delen naar de Noordzee. In Numansdorp passeerden de gebieden de revue waar iets staat te gebeuren. Litjens vertelde dat aan bezitters en/of beheerders van de langs of in het Haringvliet gelegen natuurterreinen bij de start van het project was gevraagd ideeën en wensen aan te dragen, zulks binnen de budgettaire en maatschappe lijke mogelijkheden.

Sterna | 2016 | | pagina 6