Interessante waarnemingen Goeree-Overflakkee Waarnemingen Goeree-Overflakkee, november 2016 - februari 2017. Vogels Patrijs, meldingen van nieuwe locaties nabij Sommelsdijk en Ooltgensplaat. Maatregelen lijken op sommige plek ken hun vruchten af te werpen. Stimuleren van het nemen van maatregelen blijft noodzaak om soort op het eiland te behouden. Sneeuwgans, 08 t/m 14-01, 1 ex. Stad a/h Haringvliet e.o., al langer verblijvend rondom het Haringvliet (Robbin van Dijk). Witbuikrotgans, 17-12, 1 ex. Ouddorp, Polder Nieuwenoord (Frans Lokker). Roodhalsgans, 25 t/m 27-01, 1 adult, Oude Tonge, Polder Zuiderland (Daan v.d.Groef Arie de Lint). Parelduiker, gehele winter meldingen, minimaal 2 ex. Brouwersdam, Haventje Noord (vele waarnemers); 28-11, 1 ex. Krammer-Volkerak (Dirk van Straalen). IJsduiker, tot 6 ex. gehele winter aanwezig op het Krammer-Volkerak ter hoogte van de Lodewijksweg, Oude Tonge. Dit is de grootste groep in Nederland ooit (Dirk van Straalen Maarten Sluijter). Losse individuen werden waargeno men langs de Brouwersdam (George Tanis e.a.). Europese/grote flamingo, 10-14 individuen overwinterden weer op de bekende locatie bij Battenoord. In totaal wer den er 63 'flamingo's' waargenomen. In de groep zitten naast de bekende Chileense en Caribische flamingo's (1) de laatste jaren een toenemend aantal hybriden (15-20 ex.) met genoemde soorten (Flamingosinnederland.info). Koereiger, 01-11, 1 ex. Slikken van Flakkee (Frans Lokker), 12 t/m 14-12, 2 ex. Polder Diederik Dirksland (Robbin van Dijk Gerrie Brinkman). Kuifaalscholver, 2 ex. overwinterden nabij de Hompelvoet, Grevelingen (Dirk van Straalen Mark Hoekstein). Ook in het Haventje Noord, Brouwersdam dook regelmatig een exemplaar op (vele waarnemers). Ruigpootbuizerd, 1 ex. overwinterde op de Slikken van Flakkee (René van Loo e.a.). Aziatische goudplevier, 06-12 t/m 21-01, adult winter, terugkerende vogel in Polder de Oude Oostdijk (George Ta- nis). Kleine alk, 01-11, 1 langsvliegend, Zeetrektelpost Ouddorp (George Tanis). Zwarte zeekoet, terugkerende overwinteraar in Haventje Noord, Brouwersdam. Vogel het zich onregelmatig zien (vele waarnemers). Ijsvogel, de hele winter kwamen vele meldingen van ijsvogels binnen. Ondertussen een talrijke soort op het eiland, ook als schaarse broedvogel (L. Roekx, M v.d.Zee, J. van Nimwegen e.a.). Klapekster, 1 ex. overwinterde op de Hellegatsplaten (Pieter v.d.Giessen, Arie de Lint Daan v.d. Groef). Pestvogel, 24 25-11, 3 ex. ter plaatse in Goedereede (Esther de Jong). Siberische tjiftjaf, 05-11, 1 ex. Ouddorp, Polder Nieuwenoord. Eerste gedocumenteerde geval voor het eiland (George Tanis). Boomklever, 23-11, 1 ex. Ouddorp, kerkhof Dorpsweg (Gerard Lokker). Taigaboomkruiper, 16-01 t/m 18-02, 1 ex. Eerste geval voor het eiland. Digitale vondst op waarneming.nl, foto als boomkruiper ingevoerd (vele waarnemers). Waarnemingen doorgeven aan: Dirk van Straalen, Molendijk 45, 3257 AM Ooltgensplaat, dirkvanstraalen@hotmail.com. Boomklever. Foto: Huib van Dam. Ijsvogel. Foto: Walter Geurts.

Sterna | 2017 | | pagina 9