Door Jan Baks en Jos Hendriks. Foto's: Jan Baks De NLGO heeft in 2014 een projectvoorstel ingediend om de potentiële dijken in kaart te brengen en om een pilot op te zetten om een aantal dijken meer beleefbaar te maken. De subsidie voor dit project werd toegekend met als voorwaarde, dat er een cofinanciering zou zijn in de vorm van vrijwilligersuren. Dat laatste zagen wij ook als 'de kracht' van NLGO Aanvankelijk werd gekozen voor de Oudelandsedijk te Ooltgensplaat, een oude zeedijk met veel natuurwaar den. Als tweede is de dijk langs het havenkanaal van Oude Tonge gekozen. Een markante dijk, die door z'n loop langs een oude uitwateringskreek (Sluiskreek) aan trekkelijk kan zijn voor zowel de watersporters als de bewoners van Oude Tonge en haar recreanten. I I Bd 'rfCV1* '<5.-*y.v Vv Hardnekkiger dan we hadden gedacht bleek de materie te organiseren. De Oudelandsedijk is deels in onderhoud bij Staatsbosbeheer, deels bij het Waterschap Hollandse Delta en er is er nog een aantal particuliere eigenaren. Daardoor is het te ingewikkeld om er een gemeenschappelijk plan voor te organiseren. Doordat het allemaal moeilijker te organiseren bleek dan verwacht hebben we tot twee keer toe uitstel moeten aanvragen om tot een definitief plan te kunnen komen. Uiteindelijk is er, in nauwe samenwerking met de Watersportvereniging Oude Tonge en de Dorpsraad van Oude Tonge, een plan voor de Havendijk te Oude Ton ge ontwikkeld. Het gaat om het meer 'beleefbaar' maken van het noordelijke deel van het havenkanaal tot rond de keersluis. We gaan de oude kreek en het kanaal zichtbaar maken door de geschiedenis beter invoelbaar te maken. 27

Sterna | 2017 | | pagina 27