Nieuws van de verenigingen Cursus zoogdieren leren kennen voor beginners Er was een werkgroep zoogdieren, maar daar deden niet veel mensen aan mee. Toch is het belangrijk om kennis over zoogdieren in huis te hebben. Er komen bijvoorbeeld wel eens vragen of er in een bepaald gebied dat men wil bebou wen beschermde Noordse woelmuizen voorkomen. Dan is het goed als we zulke vragen kunnen beantwoorden. Ook wordt wel gevraagd of er in een gebied vleermuizen zijn. De vleermuis is ook een beschermde soort en het is goed om daar kennis over in huis te hebben. Samen met de KNNV uit Oostvoorne willen we deze cursus aanbieden. Zie voor programma en inschrijving de website. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Erik de Boer (0181-484661). Aanmeldingen voor de cursus kunnen vóór 23 augustus 2017 gestuurd worden naar: cursus.knnv.ivn@gmail.com. Kijk voor het programma van de cursus op www.nlgo.nl bij "Laatste nieuws". Nieuw Logo We hebben een nieuw logo laten ontwerpen. Het is hieronder te zien en verschijnt voortaan op de achterkant van de Sterna. NIEUWS EN LEDENACTIVITEITEN NVSD Flora Zeelandica Na drie jaar voorbereiding zal in het voorjaar van 2018 de Flora Zeelandica verschijnen. Het boek biedt een overzicht van alle in het wild in Zeeland aangetroffen plantensoorten en is voorzien van informatieve teksten, kleurenfoto's en samenvattende tabellen. Onder redactie van Peter Meininger leveren tal van, overwegend Zeeuwse, plantendeskundi- gen een bijdrage aan dit 'monumentale' boekwerk van circa 1000 pagina's. Voorintekening tegen gereduceerde prijs is mogelijk t/m 31 december. Nadere informatie is te vinden op de website: www.nvsd.nl. Plantenwerkgroep Eind april is de plantenwerkgroep weer gestart met de wekelijkse excursies. Op woensdagavonden vindt inventarisatie plaats van planten in daarvoor aangewezen kilometerhokken. De resultaten worden zowel doorgegeven aan Moron als aan de samenstellers van de Flora Zeelandica. Nieuw dit jaar is, dat het registreren van de gegevens niet alleen op papieren lijsten gebeurt, maar ook op een daarvoor aangeschafte i-pad. Naast deze wekelijkse activiteiten komt een aantal floristen ook eenmaal per maand bij elkaar om, ditmaal 'binnenshuis', planten te determineren. NATUUR- LANDSCHAPSBESCHERMI GOEREE-OVERFLAKKEE 5

Sterna | 2017 | | pagina 5