ogels en water gende grutto's en kemphanen Grauwe franjepoot Aantallen van de belangrijkste doortrekkende steltlopers. Polder de Tille, juni-juli, 2017. 500 400 350 3UU 1 250 1 (1 200 1SU 100 50 0 30-jun 5-jul 10-jul 15-jul 20-jul 25-jul grutto -kemphaan tureluur 30-jul Natuurlijk bleven de bijzondere waarnemingen niet beperkt tot alleen vogels. Op warme dagen waren hoge aantallen zwervende heidelibellen aanwezig. Een soort die doorgaans toch redelijk schaars is op het eiland, maar die profiteer de van de ontstane situatie. Aandacht Het perceel van de familie Jacobs kreeg de nodige media-aandacht. Er was onder andere bezoek van RTV Rijnmond en vermelding in o.a. het Eilanden Nieuws. "Voor ons een goede gelegenheid om reclame te maken voor onze methode van aaltjesbestrijding. Op het eiland is het toch iets nieuws, maar we verwachten dat dit de toekomst is. zegt Levien Jacobs. Niet alleen boeren en media hadden aandacht voor het perceel. "Al die mensen met verrekijkers, camera s en telesco pen hadden we eerlijk gezegd niet verwacht. Dagelijks kregen we bezoek van vogelaars. Best interessant al die vogels, het zat soms helemaal vol." Levien Jacobs vind het vooral een mooie bijkomstigheid dat de vogels profiteren van zijn perceel. Het is in de hui dige intensieve landbouw toch vaak lastig voor veel vogels, maar op deze manier zijn we onbedoeld erg belangrijk geweest voor doortrekkende vogels. Een erg leuke bijkomstigheid." En dat was het dan ook. Zelden zagen we de afgelopen jaren zoveel doortrekkende grutto s en kemphanen. Doordat dit soort percelen naar alle waarschijnlijkheid een jaarlijks fenomeen gaat worden op het eiland, zullen de doortrek kende vogels ervan blijven profiteren. Volgend jaar kunnen we weer genieten van twee percelen in de Polder de 1 ille. 31

Sterna | 2017 | | pagina 31