Verzoek Komende activiteiten Communicatie met de leden verbeteren Vrijwilligers voor de ledenwerving Op zoek naar laatbloeiers: de Floron Eindejaars Platenjacht 2017 Ook dit jaar roept Floron op om eind december te speuren naar bloeiende (wilde) planten. Tweede winterlezing in januari Het bestuur van NVSD wil graag de communicatie met de leden verbeteren, on der meer door de leden van tijd tot tijd uit te nodigen voor activiteiten van de vereniging. Van een deel van de leden is een e-mailadres bij ons onbekend. Indien u als lid van ons geen e-mail ontvangt, verzoeken wij u een mailtje te sturen naar secretariaat@nvsd.nl met vermelding van uw naam. Sinds 2016 is de PR-commissie bestaande uit Henk Visser, John Jansen, Jan de Ruiter, Ine van de Ven en Hans van Elzelingen actief om nieuwe leden te werven voor onze vereniging. Daartoe worden evenementen en bijeenkomsten bezocht om informatie verstrekken over het doel en de activiteiten van NVSD. In een kraam met posters en banieren presenteren wij ons. Er worden informatiefol ders uitgereikt en gesprekken aangegaan. Afgelopen jaar en dit jaar hebben we met onze ledenwerving 40 nieuwe leden kunnen inschrijven. Omdat de leden van de PR-commissie niet altijd beschikbaar zijn, zoeken wij enthousiaste vrijwilligers die bereid zijn om een paar keer per jaar onze kraam te bemannen. Je komt veel in contact met de bewoners van het eiland en je zult verstelt staan van de interesse die bestaat voor de natuur. Heb je interesse? Stuur dan een mailtje naar secretariaat@nvsd.nl t.a.v. Henk Visser. De Plantenwerkgroep van de NVSD geeft graag gehoor aan deze oproep en gaat op woensdag 27 december a.s. op pad voor de Eindejaars Plantenjacht 2017. Wie mee wil doen, al of niet met (klein)kinderen, is van harte welkom. Er wordt gestart op het parkeerterrein Laan van St.Hilaire/Hoofdpoortstraat in Zierikzee en er wordt voor 'koek en zopie' gezorgd. Start: woensdag 27 december, 13.00 uur, duur ongeveer 1,5 uur, deelname gra tis. Aanmelden bij Ine van de Ven, tel.06-49604482. Voor de tweede winterlezing op donderdag 18 januari is amateur-geologe Hester Loeff uit Zierikzee uitgenodigd. Loeff is conservator bij het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen en bestuurslid van de werkgroep geologie en die van de pleistocene zoogdieren. Zij zal een hoop kunnen vertel len over wat zij zoal aan fossielen vindt tijdens haar struintochten langs de Zeeuwse stranden. Behalve fossiele schelpen vindt ze ook overblijfselen van dieren en gebruiksvoorwerpen uit de prehistorie. Eerder vond zij een nijlpaard- kies aan het Kalootstrandje bij Borsele en een gigantische bovenkaak van een mammoet in het zand van de Maasvlakte. Maar ze vond ook iets kleiners, wat een gebruiksvoorwerp van Neanderthalers bleek te zijn. Zoals gebruikelijk vindt de lezing plaats in het Dorpshuis te Noordwelle, zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis voor leden van beide verenigingen, voor niet-leden geldt een toegangsprijs van €5,-. Nadere mededelingen volgen via de website www.nvsd.nl. Hester Loeff webiiW.NVSOW Hans van Elzelingen (lid PR-commissie) Jan de Ruiter (lid PR_commissie)

Sterna | 2017 | | pagina 6