Mededelingen NLGO Volgend jaar bestaat de NLGO officieel 40 jaar. Dat willen we o.a. vieren met een symposium dat als thema heeft "Verbindingen tussen landbouw, bevolking en natuur, voor een gezonde leefomgeving". Jubileumviering Op zaterdagmorgen 29 juni 2019 organiseren we een symposium over natuurinclusieve landbouw of kringloopland- bouw. We doen dit samen met de LTO (Land en Tuinbouw Organisatie G-O). Er is een aantal sprekers uitgenodigd om het woord te voeren. In het programma blikken we uiteraard ook terug op 40 jaar NLGO. Hoe was het met de natuur in die tijd? Waar zijn we nu? Waar willen we heen? Verder zullen aan de orde komen: erfbeplanting, akkerranden en bodemstructuur. Twee boeren van het eiland zul len vertellen over innovaties op hun bedrijf. Het wordt een interactief programma voor zowel de leden van de NLGO als voor de boeren op ons eiland. Na afloop is er een lunch met streekproducten. Het symposium vindt plaats op Boerderij "Lust en Last", Kokseweg 4 te Som- melsdijk. In de middag is er een feestelijke bijeenkomst voor leden van de NLGO en wordt de uitslag van de fotowedstrijd bekend gemaakt. Er zal een aantal audiovisuele presentaties plaats vinden over de natuur op Goeree-Overflakkee. Excursie zaterdag 19 januari Zaterdag 19 januari staat er een bijzondere wandeling naar de Strandhaak van de Kwade Hoek gepland. De tocht is zeer de moeite waard!! We verzamelen om 09.30 uur op de parkeerplaats van de Kwade Hoek. Kleed je warm aan en trek bij voorkeur laarzen aan, want je weet het nooit in de Kwade Hoek. Een verrekijker mag bij je uitrusting natuurlijk ook niet ontbreken. Ieder jaar zien we strandleeuweriken en sneeuwgorzen in dit gebied. De NLGO zorgt voor koffie met wat lekkers bij aanvang, maar neem zelf ook wat mee want we zijn best een tijdje onderweg. In verband met de catering graag vooraf aanmelden via de website. Strandhaak. Foto: Jan Baks In de loop van ons jubileumjaar zullen er meer excursies worden georganiseerd. Hierover wordt u via de ledenbrieven op de hoogte gehouden. Fotowedstijd 40-jarig jubileum Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum organiseert de vereniging een fotowedstrijd met het thema "Natuurlijk Goeree-Overflakkee ".'Natuurlijk' kan geïnterpreteerd worden als natuur, maar ook als vanzelfsprekend. 4 De foto's worden op zaterdag 29 juni geëxposeerd op de Boerderij "Lust en Last" te Sommelsdijk, tijdens ons jubileumfeest. De eerste prijs is 100 euro, de tweede 50 euro en de derde prijs is 25 euro. De foto's van de winnaars worden geplaatst in het blad Sterna van de NLGO en in de streekkrant Eilanden Nieuws. Uiteraard vermelden we daarbij de naam van de winnende fotografen. De jury bestaat uit: Jan Baks, natuurfotograaf en voorzitter van NLGO, Theo Mastenbroek, voorzitter van Fotoclub de Rarekiek, Jaap Reedijk, onafhankelijk kunstenaar en fotograaf, Hugo Schone, lid van de NLGO. Eerste prijs fotowedstrijd 2016: Huib van Dam Tweede prijs fotowedstrijd 2016: Kees van 't Zelfde Derde prijs fotowedstrijd 2016: Wilma Schrier Spelregels fotowedstrijd Upload uw digitale natuur- of landschapsfoto (jpeg) naar: info@nlgo.nl. De resolutie van de foto is 1500 pixels voor de langste zijde. Genomineerde fotogra fen krijgen na de sluitingsdatum het verzoek om een grotere resolutie op te sturen, die geschikt is voor een afdruk. De foto's moeten worden ingezonden als jpeg (minimaal formaat 1 MB, maximaal 3 MB). Doet u mee, dan verklaart u akkoord te zijn met de onderstaande voorwaarden/spelregels Deelnemers mogen maximaal drie digitale foto's uploaden. Het thema van de wedstrijd is: Natuurlijk Goeree- Overflakkee. 'Natuurlijk' kan geïnterpreteerd worden als natuur, maar ook als vanzelfsprekend. De wiimaar(s) krijgen persoonlijk bericht. Door deelname aan de fotowedstrijd verleent de deelnemer aan de NLGO het gebruiksrecht van het beeld voor alle communicatiemiddelen door de NLGO. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Ingezonden foto's kunnen niet worden teruggetrok ken uit de competitie In alle gevallen waarin deze spelregels niet voorzien beslist de organisatie. De sluitingsdatum is zondag 19 mei 2019. We hopen op een grote deelname aan deze wedstrijd en wensen iedereen veel succes met het maken van de foto's. Burgemeester G-0 overhandigt boekje in Inspiratiecentrum Het 50-dingenboekje van Goeree-Overflakkee Door de inzet van Petra Wevers van KrachtigBuiten. nl en Anna-Marijke Elema van IVN G-0 is er een leuk activiteitenboekje voor kinderen verschenen, dat de komende 3 jaar zal worden uitgereikt aan alle kinderen van groep 3. Zij worden daarin uitgedaagd om 50 leuke en spannende dingen in de natuur op Goeree-Overflak kee te doen voor ze 12 jaar zijn. In het boekje kan dit allemaal worden bijgehouden, ook is er een kaart bijgevoegd met plekken waar die activiteiten mogelijk gedaan kunnen worden. NLGO onderschrijft de doelstel ling om kinderen meer buiten te laten zijn en sponsor de het boekje met een bedrag van 200 euro. 5

Sterna | 2018 | | pagina 3