Mededelingen NVSD Mededelingen NVSD Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering NVSD Oproep aan leden NVSD Activiteiten NVSD Het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland nodigt u bij deze uit voor de Algemene Ledenvergadering 2019 op donderdag 18 april a.s. in het Dorpshuis, Smidsweg 9a, 4326 AE te Noordwelle. Vanaf 19.00 staat de koffie klaar. Om 19.30 uur opent de voorzitter de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden ter plaatse uitgereikt. Na de pauze zal Anton van Haperen uit Koudekerke een lezing houden met als onderwerp "De Schouwse duinen". Anton van Haperen is landschapsecoloog en gepromoveerd op onderzoek van de duinen van Zeeland. Zijn proef schrift heet "Een Wereld van Verschil". In zijn lezing zal hij specifiek ingaan op de kwaliteiten van de duinen van Schouwen waar de afgelopen jaren vele verbeteringen hebben plaatsgevonden waardoor de kwaliteit van de natuur in het duin sterk is toegenomen. Agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen 2018 3. Secretarieel jaarverslag 4. Bestuurssamenstelling 5. Financieel jaarverslag en kascommissie (Leo Tromper en Theo de Kuiper) 6. Werkgroepen a. Actief terreinbeheer (ATB) b. Vogelwerkgroep (VWG) c. Plantenwerkgroep (PWG) d. Public Relations commissie (PR) 7. Rondvraag Pauze 8. Lezing door Anton van Haperen 9. Sluiting Het rooster van aftreden van het thans zittende bestuur ziet er als volgt uit: Bestuurslid: Benoemd in: Aftredend in: Herkiesbaar Wim Backhuys, voorzitter 2018 2021 Henk Visser, secretaris - PR 2018 2021 Hugo v.d.Wal, plv secretaris - VWG 2017 2020 Henk Dalebout, penningmeester - ATB 2017 2020 Gert-Jan Buth, 2e secretaris - Planologie 2018 2021 John Beijersbergen, lid - Planologie en Redactie Sterna 2018 2021 Johan van Helleman, lid - VWG 2016 2019 ja Ine v.d. Ven, lid - PWG 2016 2019 ja Ine v.d. Ven en Johan van Helleman zijn dit jaar aftredend maar hebben aangegeven in aanmerking te willen komen voor een volgende termijn. Het bestuur stelt voor om Ine en Johan voor een nieuwe termijn van drie jaar te benoemen. 6 Regelmatig organiseert NVSD activiteiten en evenementen voor de leden. Om u vroegtijdig daarvan op de hoogte te brengen willen wij van u graag een aantal gegevens verkrijgen zoals e-mailadres, vast en/of mobiel telefoonnum mer. Deze gegevens kunt u het beste per e-mail opsturen aan secretariaat@nvsd.nl. evenementen voor gratis activiteiten emailadres: telefoonnummer: Voorjaarsexcursie Krekengebied OuwerkerkVogelwerkgroep NVSD Op zaterdag 13 april om 9.00 uur wordt er verzameld op de parkeerplaats bij het strandje van Ouwerkerk voor een excursie door het Krekengebied. De vogelwerkgroep zorgt voor deskundige begeleiding. Vroege vogelexcursie in de Verklikkerduinen De traditionele vogelgeluidenexcursie op 30 mei (Hemelvaartsdag) start om 5 uur in de morgen. Er wordt verza meld aan het begin van het Verklikkerpad aan de Strandweg in Nieuw-Haamstede. Ook deze excursie staat onder leiding van de vogelwerkgroep. Gelieve voor deze excursies aan te melden op de website www.nvsd.nl Plantenwerkgroep De wekelijkse inventarisatieavonden van de plantenwerkgroep starten weer op woensdag 24 april, 19.00 uur. Wie interesse heeft of meer wil weten: mail naar plant.nvsdg'gmail.com of bel 06-49604482 (Ine van de Ven). Leo Huijssen te Ouddorp: Wanneer ik het blad zo doorblader, zie ik vaak twee kleurendruk. Dat ziet er Lezers- gelikt uit maar vermindert het contrast en daardoor de leesbaarheid. Voorbeelden: de witte letters op de voorpagina: Jaargang 63 December 2018. Het Colofon: witte letters op blauwe ondergrond. Een gekleurde reacties achtergrond betekent inktgebruik, dat eigenlijk niet nodig is. Positieve punten: goed leesbare letter (d.w.z. niet te klein en niet te dun) en geen glimpapier (dat heel lastig leesbaar is bij lamplicht). 7

Sterna | 2019 | | pagina 4