Van de Flakkeese klei naar de Franse Pyreneeën Constant Quirinus Zegwaard woonde in de jaren zeventig in de Galatheepolder bij de Langstraat. Constant was betrokken bij de oprichting van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee. Hij nam deel aan de gedenkwaardige vergadering in Brouwershaven ten huize van Frans Jansen, de toenmalige voorzitter van de Natuur- en Vogelwacht. Daar werd o.a. besloten dat aan de vereniging in oprichting gastvrijheid zou worden geschonken in Sterna. In de oprichtingsfase leek het de initiatiefnemers verstandig om zoveel mogelijk mensen een functie binnen de vereniging te geven. Constant werd medewerker beeldend materiaal." Getuigen daarvan zijn de wervingsposter (zie Sterna 4, jaargang 49, 2004), waarvoor hij een zwart-wit tekening maakte, en de tekening hieronder uit het tijdschrift van de Stichting Landschapsbeheer Zuid-Holland bij een verhaal over de werkgroep Actief Terreinbeheer van de nieuwe vereniging. Zegwaard maakte zeer gedetailleerde tekeningen van "gewone vogelsoorten als winterkoning en boerenzwaluw. Ze werden in diverse galeries tentoongesteld. Hij ondernam lange wandeltochten in de Franse Pyreneeën die series aquarellen opleverden, die hij in repen scheurde waarvan hij collages maakte. Potloodtekening van eeuwkant langs de Galathese Watering met solitaire wilgen daar ooit als stekken gepoot door jachtopziener Martin Van Drunen. Pyreneeën, Collage/aquarel 1985. Constant Zegwaard 58

Sterna | 2019 | | pagina 30