Werkgroep Strand en Zee van de NLGO De NLGO heeft het plan om een werkgroep Strand en Zee op te richten naar het model van het project over de Groene Stranden, waarvoor de Provinciale Landschappen, zoals het Zuid-Hollands Landschap, een subsi die hebben gekregen. Deze werkgroep willen we officieel oprichten tijdens de jaarvergadering in april 2020. Tijdens onze voorlichtingsavond op 12 februari hebben zich al 10 belangstellenden voor deze werkgroep opgegeven. Op dit moment wordt eraan gedacht om het strandgedeelte tussen strandtent de Zeester en de Strandhaak, d.w.z. het gehele strand richting buitenhaven Stellendam, te adopteren. Een gedeelte ervan is tijdens het broedseizoen afgesloten. Periodiek willen we een dagdeel organiseren om met elkaar dit stranddeel schoon te houden. De afgesloten gebieden kunnen na het broedseizoen worden schoongemaakt. Op het deel van het strand dat toegankelijk blijft is het van belang dit zo schoon mogelijk te houden om te voorkomen dat afval de broedgebieden in waait. Ook willen we voorlichting geven over waarom we dit doen en waarom we het aangespoelde zeeleven willen laten liggen. Bij calamiteiten kunnen we onze leden (meer dan 430 personen) via een ledenbrief vragen om mee te helpen. De NLGO denkt daarbij ook aan samenwerking met bijvoor beeld 'Doe Mee, Verlos de Zee' en 'Doe mee, samen voor een schoon GO'. Daarnaast is het goed samen op te trekken met bijvoorbeeld de gemeente, Rijkswaterstaat en ondernemers. Ook boswachter Anne Los, in dienst bij NM en belast met het coördineren van vrijwilligerswerk, zou hierbij een rol kunnen spelen. Groene wimpel Voordat de Groene Wimpel wappert op het strand van Ouddorp moet er heel wat gebeuren. Een Groen Strand moet namelijk voldoen aan een serie voorwaarden. Zo moet er ruimte zijn voor natuurlijke proces sen als plantengroei, foeragerende vogels, overstroming en duinvorming. De reiniging van het strand moet zoveel mogelijk handmatig gebeuren. Een Groen Strand is voorts vrij van plastic en ander schadelijke afval. Er zijn passende vormen van recreatie. In het broedseizoen is het strand niet voor honderd procent toegan kelijk, maar zijn er beschermde delen. De NLGO wil graag meewerken om te zorgen dat de Kwade Hoek een top-natuurreservaat blijft! Met dank aan Joel Eichler, beleidsadviseur economische zaken gemeente Goeree-Overflakkee, Anne Marijke Elema, ge meente Goeree-Overflakkee, Chiel Jacobusse, ecoloog Het Zeeuws Landschap, Karen van Burg van de werkgroep Schoon Goeree-Overflakkee, Anne Los van Natuurmonumenten en Geert Faasse, bestuurslid NLGO. 11

Sterna | 2020 | | pagina 11