Mag het licht uit? Nacht van de Nacht Goeree-Overflakkee Ambassadeurs van de duisternis Edwin van Balen en Peter Jelier organiseerden ook dit jaar weer een Nacht van de Nacht-avond op Goeree-Overflakkee, ditmaal in samen werking met de NLGO. Dat wij raakvlakken hebben is wel duidelijk, zoals te zien op de schitterende foto van Ellen van den Doel. De foto is gemaakt op de Kwade Hoek, u ziet hier zowel het mooie landschap als de Melkweg. Duisternis is een van de kwali teiten van ons eiland die we zeker moeten koesteren. Stelt u zich eens voor, ieder lichtpuntje is een ster met mogelijk zijn eigen planetenstelsel. /Yk t iVvv Kwade Hoek. Foto: Ellen van den Doel Door Peter Jelier Gesprekken over samenwerking liepen al sinds 18 febru ari 2019. De jarige NLGO wilde een telescoop beschikbaar stellen en zocht vla dhr. Teune kennis voor de bediening en een geschikte locatie. Gelukkig konden wij beide leve ren. Sinds 2014 is deze avond als vanouds in Herkingen. In Theetuin de Bongerd is de ontvangst hartelijk, de sfeer knus, en met de potkachel aan en de verzorging door Matie en Frans Almekinders en Ankie Peeman is alles prima geregeld. Bovenal is er een donkere tuin op het zuiden. Wat wil je nog meer, ja helder weer. Piet Neels was ingeschakeld voor de bediening van en uitleg over de telescoop en hij bracht er zelf ook nog een mee: het kon niet op dit jaar. De zaal was dan ook afgeladen. Het thema deze keer: Kunnen wij reizen door het heelal? Via de gebeurtenissen van dit jaar zoals de bloedmaan, lichtende nachtwolken, zeevonk, de vloggers van area 51 en zelfs documenten van de FBI, komen we aan bij het thema ruimtereizen. Eerst een stukje uitleg over Ein- steins relativiteitstheorie, want dat blijkt heel belangrijk. Als je reist met de snelheid van het licht, 300.000 km per seconde, staat de tijd stil. Reis je iets langzamer, dan gaat de tijd minder snel en is interstellair reizen moge lijk. En wat tref je daar dan aan? Het blijkt dat alle stof fen die op aarde voorkomen ook interstellair aanwezig zijn, inclusief gedeelten van ons DNA. Dus op de vraag "Is de aarde bijzonder?" zou het ant woord wel eens nee kunnen zijn, MAAR het is voorlopig wel de enige die we hebben dus laten we er zuinig op zijn. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen, hiervan wordt altijd gretig gebruik gemaakt. Ook is er tijd voor persoonlijke aandacht. Zo ziet een dergelijk avond er dus uit. Inmiddels heeft het bestuur besloten de Nacht van de Nacht tot een NLGO-activiteit te maken. De volgende vindt plaats op 24 oktober 2020 in Theetuin de Bongerd, Molendijk 65, 3249 AN in Herkingen. Zet het alvast in uw agenda. Start 20.00 uur, zaal open 19.30 uur en zoals altijd toegang gratis. U bent van harte welkom. Dan rest mij nog te zeggen dat alles berust op vrijwil ligerswerk, hiervoor wil ik iedereen nogmaals bedanken. De sponsoring van de inwendige mens en de zaal gebeur de dit jaar ook al door de NLGO, hiervoor onze dank. Hopelijk tot volgend jaar! 2 fnVi'i -- t ivr

Sterna | 2020 | | pagina 22