De plantenwerkgroep in actie A" f •o- Ine van de Ven - Foto's Rien Pronk/Jan Baks/Wikipedia Ondanks Covid-19, maar uiteraard met inachtne- Het polderlandschap op en rond de Kieweg bij Nieuwerkerk kwam in mei aan bod. Hier kreeg ook een andere vondst vee! ming van de coronaregels, kon de Plantenwerk- aandacht, namelijk een rups van de wilgenhoutvlinder: een flinke rups, die als een boormachine door een wilg raast en groep van NVSD op 21 april toch van start gaan. zelfs gehoord wordt tijdens het boren. Zoals gewoonlijk op woensdagavond, begonnen wij ditmaal volgens HNS in kilometerhok 40-411, bij de nieuwe rotonde Kraaijensteinweg/Daleboutsweg in Westenschouwen. Hoewel het door de wegwerkzaamheden hier en daar nog wat kaal was, vonden wij er toch aardig wat planten. De week erna vervolgden we de inventarisatie. HNS, ofwel 'het nieuwe strepen', is een manier van inventariseren die FLORON, de landelijke organisatie waaraan al onze gegevens worden door gestuurd, voor sommige terreinen verlangt. Wilgenhoutrups Verrassend qua diversiteit was het Slingerbos in Brouwersha ven, waar onder andere glad parelzaad en galega werden aangetroffen. Knolboterbloem Op 5 mei bezochten we de Adriaan Oudsweg bij Dreischor, een duikplek aan de Grevelingen met berm- en dijkplanten. Vooraf maakten de meeste deelnemers gebruik van de mogelijkheid om vlakbij de mooie harlekijnorchideeën bij het Dijkwater te bewonderen en te fotograferen vanaf de weg: heel bijzonder. Galega Harlekijnorchis Bij Slot Moermond in Renesse werden tijmereprijs, ringelwikke, smalle, vergeten en vierzadige wikke gevonden. De diversiteit op de Vroongronden bij Renesse was dusdanig dat wij er drie maal in juni naartoe gingen. Vogelwikke Omdat daar nog volop bloeiende orchideeën zouden zijn gingen wij op 30 juni naar de Slikken van Bommenede. Het was niet alleen nat op de slikken, maar er kwam ook heel wat vocht van boven! Het bleek niettemin de moeite meer dan waard, met onder meer vondsten als riet- en moeras- wespenorchis. Zandblauwtje De Noordbout bij Ouwerkerk leverde ook verrassingen op. Naast de gele hoornpapaver tussen de stenen glooiing aan de waterkant vonden wij in de berm langs het fietspad enorme plakkaten van uitgebloeid knopig doornzaad. Het betrekkelijk nieuwe natuurgebied aan de Lagezoom bij Renesse en het Vliegveld bij Haamstede waren de volgende doelen. Prachtige namen konden wij noteren, zoals van de (ontelbare) hazenpootjes en de, eveneens talrijke, kleine vogelpootjes. Als laatste bestemming van dit verslag kan nog de Westbout vermeld worden, waar twee keer werd geïnventariseerd. De werkgroep bestaat uit ongeveer 15 actieve leden, waar van er meestal 8 a 10 present zijn. Verscheidene hiervan zijn zeer vaardig met de camera, zodat van de meeste avonden ook een fotoreportage wordt gemaakt. De meeste foto's bij dit artikel zijn van onze 'hoffotograaf', Rien Pronk. Tot ons genoegen hebben zich in de loop van het seizoen enkele nieuwe, enthousiaste leden aangesloten. Wij hopen er nog tot begin september op uit te blijven trekken. Grote wederik Dubbelkelk Moeraswespenorchis Gele hoornpapaver

Sterna | 2021 | | pagina 9