Het kerkje van Vrouwenpolder 31 De in het rond 1300 ontstane gehucht Polrekerc, later Vrouwenpolder, ge bouwde kapel werd in 1324 tot paro chiekerk verheven. In de veertiende eeuw ontwikkelde het dorp zich tot een bedevaartsplaats van belang tengevol ge van de aanwezigheid van een won derdadig schilderij voorstellende Onze Lieve Vrouw van de Polder. Het schilde rij werd rond 1500 vervangen door een nieuw exemplaar en verdween tijdens de gebeurtenissen in 1572, toen de be- gin-veertiende-eeuwse kerk verwoest werd. Interieur In plaats van de verwoeste kerk bouw den de hervormden al gauw een hou ten kerkje, dat echter in 1591 omwoei, waarna de kerkgangers lange tijd hun toevlucht moesten zoeken in een boerenschuur. Eerst in 1623 bouwde men met gebruikmaking van de res tanten van de oude kerk het huidige zaalkerkje met dakruiter. Bij de res tauratie in 1955 werd dit kerkje van zijn negentiende-eeuwse pleisterlaag ont daan. In de kerk bevindt zich een preekstoel uit 1624, met koperen doopbekkenhouder, doopheken voorlezersbank uit dezelfde tijd. Het zilveren doopbek ken dateert uit 1718 en draagt de in scriptie: "O jeugdig vlees en bloet, denckt dat ghij sterven moet". Het Onze Lieve Vrouwe van de Polder, in Middelburg R.K. kerk schilderij van Onze Lieve Vrouw van de Polder tenslotte bleef lange tijd onvind baar, maar werd in 1926 in particulier bezit aangetroffen en het bevindt zich nu sinds 1931 in de katholieke kerkte Middelburg.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1980 | | pagina 31