Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud 2 Singelstraat 19 - 4331 SR Middelburg Bank: Amrobank, Middelburg Rekening 46.06.76.660 Gironummer bank: 97721 ALGEMEEN BESTUUR: Mr. J. van Aartsen, Middelburg, voorzitter Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, sekretaris Drs. K. Dijk, Middelburg, penningmeester C. van der Perk, Westkapelle Drs. W. R. V. Dusarduyn, Sas van Gent Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg E. Baerends, Tholen K. J. A. baron Collot d'Escury, Kloosterzande M. Doeleman H.J.zn., Zierikzee A. M. Joorman, Ulvenhout C. van der Maas, Vlissingen C. F. van der Peijl, Kloetinge Ir. J. D. Poley, Nisse Dr. D. van der Wel, Middelburg P. J. van Splunter, Oost-Souburg Mevr. C. de Graauw-van der Tuijn, Middelburg DAGELIJKS BESTUUR: Mr. J. van Aartsen, Middelburg, voorzitter Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, sekretaris Drs. K. Dijk, Middelburg, penningmeester C. van der Perk, Westkapelle Drs. W. R. V. Dusarduyn, Sas van Gent Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg RAAD VAN ADVIES: Dr. C. Boertien, Middelburg Prof. dr. C. A. van Swigchem, Amsterdam Mr. G. F. Giele, Goes P. W. C. van Westen, Kloetinge Jhr. ir. L. L. M. van Nispen tot Sevenaer, Zeist REDACTIECOMMISSIE: M. P. de Bruin, Middelburg Drs. A. de Bruyne, Vlissingen Mevr. C. de Graauw-van der Tuijn, Middelburg G. J. Lepoeter, Kapelle EINDREDACTIE: M. P. de Bruin, Spuistraat 30, 4331 EX Middel burg, telefoon 011 80-14508 PROPAGANDACOMMISSIE: Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg C. F. van der Peijl, Kloetinge K. Scherphuis, Middelburg A*- Vs M. P. de Bruin: Het hart dier wereld. De Abdij en Abdijkerken van Middelburg - pag. 3 Peter Don: Kerken te Middelburg, Veere, Gapinge, Vrouwen polder en Serooskerke - pag. 1 8 (Copyright: Uitg. P. N. van Kampen Zn) Foto omslag: Beeldengroep boven Gistpoort, Middelburg (Wim Helm). Verdere foto's: Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied (Bitter, Kotvis, Lamain, Marinissen, Slagboom). „Het Kerkepad gaat zijn vierde seizoen in" aldus de NCRV-gids van 31 mei 1980. Radio en televisie besteden hieraan ruime aan dacht. De televisie-uitzending voor het Kerkepad Walcheren komt op 27 juni a.s.; de bezoekdagen van de kerken te Middelburg (3 kerken), Gapinge, Serooskerke, Vrouwenpolder en Veere vallen op 28 juni en 5 juli. Het bestuur van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken en de redac tie van het Bulletin van deze stichting zijn van mening dat het vijfde nummer van het periodiek aan dit Kerkepad gewijd moet zijn, althans aan die kerken op Walcheren wier deuren op die da gen wijd open staan. Wij hopen dat dit Kerkepad mede aanlei ding zal worden om in alle kerken van Zeeland „door de week" regelmatig de deuren open te zetten. Peter Don, kunsthistoricus te Amsterdam, momenteel belast met een nieuwe bewerking van het Kunstreisboek voor Nederland heeft de Oostkerk te Middelburg, de Grote kerk te Veere en drie kleinere kerken beschreven. De eindredacteur is zo vrij geweest de omgeving van de plaats te beschrijven waar hij tientallen jaren heeft gewerkt.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1980 | | pagina 2