respectievelijk aangebracht de Prestant 4' en Nasard 2%'. De eerste werd van nieuw pijpwerk gemaakt, de tweede van oud pijpwerk. Dit geschiedde door de firma Spiering te Dord recht. De blaasbalg werd geëlektrificeerd. Bij de laatste restauratie tijdens de kerkrestauratie werd de trompet (links en rechts) afzonderlijk bespeelbaar gemaakt; bas en melodie. Deze restauratie werd uitgevoerd door K.B. Blanken en Zn. te Herwijnen. De dispositie is als volgt: Hoofdwerk 1Cornet 4 st. 2. Prestant 8' 3. Bourdon 1 6' 4. Holpijp 8' 5. Octaaf 4' 6. Quint 3' 7. Fluit 4' 8. Octaaf 2' 9. Mixtuur, 2, 3 en 4 st. 10. Trompet dis bas 8' Het orgelfront. Bovenwerk 1Holpijp 8' 2. Fluit 4' 3. Viool 8' 4. Nasard 22/3' 5. Prestant 4' 6. Picolo 2' Klavieromvang C9r-f3 Tremulant, ventiel Klavierkoppeling; aangehangen pedaal. Op het orgel bevinden zich twee witte engelen met bazuinen met in het midden David met de harp. De windlade voor het bovenwerk komt uit Middelburg. Op de blaasbalg ligt een fragment van een ijzeren haardplaat met het jaartal 1692. Restauraties De laatste restauratie, die onder leiding van architect ir. J. de Wilde te Breda uitgevoerd werd door Huurman De preekstoel. b.v. te Delft, ligt nog vers in het geheugen. De werkzaamheden die tegelijkertijd aan de kerk en de toren zijn uitgevoerd, hebben bijna drie jaar, van april 1971 tot februari 1974, in beslag genomen. De restauratiekosten van de kerk beliepen uiteindelijk een totaalbedrag van f 1.105.000,-, de kosten van de restauratie van de toren kwamen uit op f 614.000,-. Maar het resultaat mag er dan ook zijn. Ook hier zien we dat de kerkingang werd gewijzigd. De voor de restauratie gebruikte noorddeur is vervangen door de ingang via de toren. De consistorie was voorheen in een houten afscheiding achterin de kerk. Nu is hiervoor de eerder genoemde aanbouw aan de oostzijde in gebruik. De pannendaken van de zijbeuken zijn vervangen door leiendaken. Dit heeft voor het buitenaanzicht duidelijk een harmonischer totaalbeeld tot gevolg. Het raam in de oostgevel boven de

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1982 | | pagina 25