Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud 2 Singelstraat 19 - 4331 SR Middelburg Bank: Amrobank, Middelburg Rekening 46.06.76.660 Gironummer bank: 97721 ALGEMEEN BESTUUR: Mr. J. van Aartsen, Middelburg, voorzitter Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, sekretaris C. van der Perk, Westkapelle, penningmeester Drs. W. R. V. Dusarduyn, Sas van Gent Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg E. Baerends, Tholen K. J. A. baron Collot d'Escury, Kloosterzande M. Doeleman H.J.zn., Zierikzee A. M. Joorman, Ulvenhout C. van der Maas, Vlissingen C. F. van der Peijl, Kloetinge Ir. J. D. Poley, Nisse Dr. D. van der Wel, Middelburg P. J. van Splunter, Oost-Souburg Mevr. C. de Graauw-van derTuijn, Middelburg DAGELIJKS BESTUUR: Mr. J. van Aartsen, Middelburg, voorzitter Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, sekretaris C. van der Perk, Westkapelle, penningmeester Drs. W. R. V. Dusarduyn, Sas van Gent Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg RAAD VAN ADVIES: Dr. C. Boertien, Middelburg Prof. dr. C. A. van Swigchem, Amsterdam Mr. G. F. Giele, Goes P. W. C. van Westen, Kloetinge Jhr. ir. L. L. M. van Nispen tot Sevenaer, Zeist REDACTIECOMMISSIE: Mevr. drs. P. S. J. Beekhof-Koole M. P. de Bruin, Middelburg Drs. A. de Bruyne, Vlissingen G. J. Lepoeter, Kapelle EINDREDACTIE: M. P. de Bruin, Spuistraat 30, 4331 EX Middelburg, telefoon 01 180-14508 PROPAGANDACOMMISSIE: Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg C. F. van der Peijl, Kloetinge K. Scherphuis, Middelburg Bl8ü0^^v Drs. P. S. J. Beekhof-Koole: Samen met de bus door een zomers Tholen. Donateursdag 1 2 juni 1 982 - pag. 3 (foto's Herman Kingma) Drs. P. S. J. Beekhof-Koole: De middeleeuwse kerk. Beeld van het hemelse Jeruzalem en huis van het volk - pag. 7 G. J. Lepoeter: Baarland - pag. 11 (foto's Documentatiecentrum, M. de Goffau, H. J. R. Weinreich, Algemeen Rijksarchief) Ds. S. J. M. Hulsbergen: Hoedekenskerke - pag. 19 (foto's Documentatiecentrum, Monumentenzorg, A. J. Kopmels) Foto omslag: De koperen doopschaal in de kerk te Baarland. December 1977 was voor de Stichting Oude Zeeuwse Kerken een maand met twee mijlpalen. - Het eerste bulletin van de Stichting verscheen. - De in slechte staat verkerende Nieuwe Kerk te Zierikzee werd als eerste kerk aan de zorgen van de stichting toevertrouwd. Nu, vijf jaar later, ligt het negende bulletin voor u en is het exterieur van de Nieuwe Kerk te Zierikzee gerestaureerd. Hoewel wij, gezien 's lands financiën, momenteel niet optimistisch kunnen zijn over de restauratie van het interieur, mag de stichting toch met dankbaarheid op deze vijf jaren terugzien. Zij ondervond grote belangstelling en medewerking van zeer velen. Het eerste bulletin werd naar ruim 60 donateurs gezonden, terwijl nummer 9 naar ruim 600 adressen gaat. Voor de eerste excursie, die de stichting verzorgde, werd één touringcar gehuurd, waarin niet eens alle plaatsen bezet waren. De laatstgehouden excursie moest worden verdeeld over 2 dagen, waarbij met 4 tot de laatste plaats bezette touringcars werd gereden. Besprekingen over eventuele overname van andere kerkgebouwen zijn momenteel gaande. In verband hiermede heeft het bestuur een restauratieprogramma voor een aantal Zeeuwse kerken samengesteld voor een systematische aanpak in de komende jaren. Dit initiatief werd door de rijksdienst voor de monumentenzorg zeer op prijs gesteld. De stichting gaat vol vertrouwen verder. Wat de redactie betreft kan worden meegedeeld dat mevrouw C. de Graauw-van derTuijn zich uit de commissie heeft teruggetrokken. Wij danken haar voor het werk in de redactie verricht. Voor bulletin nummer 1 0 is al weer kopij aanwezig. De redactiecommissie staat open voor elke suggestie ten aanzien van onderwerpen.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1982 | | pagina 2