Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud 2 Singelstraat 19 - 4331 SR Middelburg Bank: Amrobank, Middelburg Rekening 46.06.76.660 Gironummer bank: 97721 ALGEMEEN BESTUUR: Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, voorzitter Mr. L.A.J. Janse de Jonge, Middelburg, secretaris C. van der Perk, Westkapelle Drs. W. R. V. Dusarduyn, Sas van Gent E. Baerends, Tholen K. J. A. baron Collot d'Escury, Kloosterzande M. Doeleman H.J.zn., Zierikzee A. M. Joorman, Ulvenhout C. van der Maas, Vlissingen C. F. van der Peijl, Kloetinge Ir. J. D. Poley, Nisse Dr. D. van der Wel, Middelburg P. J. van Splunter, Oost-Souburg Mevr. drs. P. S. J. Beekhof-Koole M. P. de Bruin, Middelburg G. J. Lepoeter, Kapelle K. Scherphuis, Middelburg DAGELIJKS BESTUUR: Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, voorzitter Mr. L.A.J. Janse de Jonge, Middelburg, secretaris C. van der Perk, Westkapelle RAAD VAN ADVIES: Dr. C. Boertien, Middelburg Prof. dr. C. A. van Swigchem, Amsterdam Mr. G. F. Giele, Goes P. W. C. van Westen, Kloetinge Jhr. ir. L. L. M. van Nispen tot Sevenaer, Zeist REDACTIECOMMISSIE: Mevr. drs. P. S. J. Beekhof-Koole M. P. de Bruin, Middelburg G. J. Lepoeter, Kapelle EINDREDACTIE: M. P. de Bruin, Spuistraat 30, 4331 EX Middelburg, telefoon 01180-14508 PROPAGANDACOMMISSIE: Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg C. F. van der Peijl, Kloetinge K. Scherphuis, Middelburg Ten geleide - pag. 2 Prof. dr. C. A. van Swigchem: De Ned. Herv. Kerk te Grijpskerke. De kerk als monument - pag. 3 (foto's Zeeuws Documentatiecentrum, Wim Helm) Drs. P. S. J. Beekhof-Koole: „Niet minder verdienstelijk dan ze te verwerven is het dingen te behouden" - pag. 14 (foto's Rijksdienst Monumentenzorg, Zeeuws Documentatiecentrum, Wim Helm) Foto frontpagina: Eén van de gerestaureerde zijbeuken van de Onze Lieve Vrouwe kathedraal met het schilderij van Rubens: Maria Tenhemelopneming, (foto Herman Kingma). Foto achterzijde: Zij-ingang van de kathedraal alsvoren. (foto Herman Kingma). „Elan en leeftijd niet altijd eikaars vijanden. Deze uitspraak van de nieuwe voorzitter drs. H. W. Hietkamp werd gebruikt in zijn toespraak bij het afscheid van mr. J. van Aartsen op de donateursbijeenkomst in de kapel van Hoogelande op zaterdag 5 november jl. Aan het begin van de vergadering gaf de scheidende voorzitter een overzicht van de acties van het bestuur. Hij wees op de overname van de kerk van Baarland in augustus van dit jaar. De overname van de St. Jacobskerk te Vlissingen is een kwestie van tijd. Men heeft zich voor een garantie betreffende de exploitatiekosten gewend tot het gemeentebestuur. De benoeming van nieuwe bestuurs leden was een kwestie van acclamatie. De leden van de redactie commissie: mevrouw Beekhof en de heren M. P. de Bruin en Lepoeter kregen een plaats in het algemeen bestuur evenals de heer K. Scherphuis, lid van de propagandacommissie. De heer drs. H. W. Hietkamp werd voorzitter, mr. L. A. J. Janse de Jonge volgde hem op als secretaris. De heer C. van der Perk blijft lid van het dagelijks bestuur maar zal, wegens drukke werkzaamheden, zo spoedig mogelijk zijn taak als penningmeester overdragen. De heer drs. W. R. V. Dusarduyn verlaat het dagelijks bestuur maar blijft lid van het algemeen bestuur. De heer Hietkamp sprak lovende woorden tot mr. J. van Aartsen. Hij vertolkte de gevoelens van de donateursvergadering voor zijn inzet van het begin van de oprichting af gedurende zeven jaren: het getal van de volheid, zoals de nieuwe voorzitter het formuleerde. De heer M. P. de Bruin bracht de dank over van de redactiecommissie voor alle vrijheid, vertrouwen en aansporingen aan de redactie verstrekt. De heer Van Aartsen kreeg onder applaus het erelidmaatschap van de stichting en een geschenk waarbij ook zijn echtgenote, die niet aanwezig kon zijn, haar „deel" kreeg. Tenslotte mogen wij niet onvermeld laten dat de scheidende voorzitter zich de kans niet liet ontgaan er op te wijzen dat het aantal donateurs van de stichting te weinig is. De stichting moet de vertegenwoordiging van de Zeeuwse bevolking zijn.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1983 | | pagina 2