Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud 2 Herberdsland 14, 4337 CM Middelburg Telefoon 01180-14852 Girorekening 99692 Bank: Amro, Middelburg Rekening 46.06.76.660 Gironummer bank: 97721 ALGEMEEN BESTUUR: Drs. H.W. Hietkamp, Middelburg, voorzitter H. Verboom, Middelburg, vice-voorzitter Mr. L.A.J. Janse de Jonge, Middelburg, 1e secretaris G.J. Lepoeter, Kapelle, 2e secretaris H.C.M. van Baarle, Vlissingen, penningmeester E. Baerends, Tholen Mevr. Drs. P.S.J. Beekhof-Koole, Middelburg Ing. K.J.J. Brand, Hulst M.P. de Bruin, Middelburg J.O. van Erk/M.J. Goud, Baarland A.M. Joormann, Ulvenhout S.C. van der Maas, Oost-Souburg C.F. van der Peijl, Kloetinge L.A. van der Schelde, Zierikzee K. Scherphuis, Middelburg Mevr. Drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg Dr. D. van der Wel, Middelburg DAGELIJKS BESTUUR: Drs. H.W. Hietkamp, Middelburg, voorzitter H. Verboom, Middelburg, vice-voorzitter Mr. L.A.J. Janse de Jonge, Middelburg 1e secretaris G.J. Lepoeter, Kapelle, 2e secretaris H.C.M. van Baarle, Vlissingen, penningmeester ADVISEUR: Ir. J.D. Poley, Nisse BESTUURSMEDEWERKER Drs. A.J.M. Willemse, Middelburg RAAD VAN ADVIES: Dr. C. Boertien, Middelburg Mr. J. Everaert, Terneuzen Jhr.lr. L.L.M. van Nispen tot Sevenaer, Zeist Prof.Dr. C.A. van Swigchem, Amsterdam P.W.C. van Westen, Kloetinge REDACTIECOMMISSIE: Mevr. Drs. P.S.J. Beekhof-Koole, Middelburg M.P. de Bruin, Middelburg G.J. Lepoeter, Kapelle EINDREDACTIE: M.P. de Bruin, Spuistraat 30, 4331 EX Middelburg, telefoon 01180-14508 PROPAGANDACOMMISSIE: Mr. L.A.J. Janse de Jonge, Middelburg C.F. van der Peijl, Kloetinge K. Scherphuis, Middelburg Ten geleide, door M.P. de Bruin - pag. 2 Drs. P.S.J. Beekhof-Koole: Toeren door de Delta; Ringentocht met de donateurs door 't Land van Schouwen en Goeree-Overflakkee, 29 juni 1985 - pag. 3 G.J. Lepoeter: Groede - pag. 6, Cadzand-pag. 10 (III. Zeeuws Documentatiecentrum en Rijksdienst Monumentenzorg) Drs. P.S.J. Beekhof-Koole: Kerkelijke kunst in het Rijksmuseum het Catharijneconvent te Utrecht - pag. 14 (III. uit Catalogus en Tekst en uitleg Catharijneconvent) Foto frontpagina: Preekstoel en tuin in de Ned. Hervormde kerk te Groede (foto Rijksdienst Monumentenzorg). Het is misschien geen originele gedachte de herfst-excursie te bestemmen voor een bezoek aan het Catharijneconvent te Utrecht. Verschillende donateurs zullen het museum zeker hebben bezocht. Maar dit Rijksmuseum, dat een beeld geeft van de christelijke cultuur van Nederland, is zeker meerdere bezoeken waard, omdat het zo rijk is dat één bezoek niet meer kan zijn dan een kennismaking. Het is net zo als bij het eerste contact van mensen die elkaar liggen: de kennismaking groeit uit tot vriendschap. In een begeleidende circulaire zullen de donateurs van het programma op de hoogte worden gebracht. Om een voorproefje te geven heeft het actieve redactielid, mevrouw Beekhof, een kijkje in de keuken genomen. Enkele donateurs hebben wel eens suggesties voor excursies gegeven. Het zou een goede zaak zijn, naast het werven van donateurs, dat wij een vloed van 'tips' krijgen met wensen voor excursies. De redactie zal die met plezier selecteren. Hoe meer mensen bij het werk van de Stichting betrokken worden hoe beter. De eindredacteur zal de wensen gaarne in ontvangst nemen. Wij kennen in Zeeland geen kathedralen, wel verschillende majestueuze kerken. Maar ook de kleine kerken zijn een beschouwing waard zoals die in de vorige eeuw gebouwd zijn ten gevolge van de Afscheiding of Doleantie. Verder zijn er de kerken die onder de invloed van vader en zoon Cuypers zijn verrezen. En staat ons als redactie echt nog wel werk te wachten.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1985 | | pagina 2