Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud Secretariaat: Drs. F. Pos, Esdoornlaan 5,4334 CC Middelburg, telefoon 01180-13823. Bank: Amrobank, Middelburg Rekening: 46.06.76.660 Gironummer bank: 97721 ALGEMEEN BESTUUR: Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, voorzitter H. Verboom, Middelburg, vice-voorzitter Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg, 1 esecretaris Drs. F. Pos, Middelburg, 2e secretaris Drs. J. Smit, Vlissingen, penningmeester J. D. Toussaint, Middelburg, 2epenningmeester Mevr. Drs. P. S. J. Beekhof-Koole, Middelburg Ing.K.J. Brand, Hulst M. P. de Bruin, Middelburg J. O. van Erk M. J, Goud, Baarland A. M. Joormann, Ulvenhout S. C. van der Maas, Oost-Souburg Ds. A. van Santen, Middelburg L. A. van der Schelde, Zierikzee K. Scherphuis, Middelburg Mevr. Drs. I. H Vogel-Wessels Boer, Middelbürg DAGELIJKS BESTUUR: Drs. H. W. Hietkamp, Middelburg, voorzitter H. Verboom, Middelburg, vice-voorzitter Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg, 1 esecretaris Drs. J. Smit, Vlissingen, penningmeester ADVISEUR: Ir. J. D. Poley, Nisse BESTUURSMEDEWERKER: Drs. F. Pos, Middelburg RAAD VAN ADVIES: Dr. C. Boertien, Middelburg Mr. J. Everaert.Terneuzen Jhr. Ir. L. L. M. van Nispen tot Sevenaer, Zeist Prof. Dr. C. A. van Swigchem, Amsterdam P. W. C. van Westen, Kloetinge REDACTIECOMMISSIE: Mevr. Drs. P. S. J. Beekhof-Koole, Middelburg M. P. de Bruin, Middelburg Mevr. Drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE: M. P. de Bruin, Spuistraat 30,4331 EX Middelburg, telefoon 01180-14508 PROPAGANDACOMMISSIE- Mr. L. A. J. Janse de Jonge, Middelburg K. Scherphuis, Middelburg Ten geleide-pag. 2. Drs. P.S.J. Beekhof-Koole Met de donateurs naar de Westhoek van Schouwen en NeeltjeJans:27juni 1987-pag. 3. (III. Zeeuws Documentatiecentrum, materiaal uitbetr. kerken, kroniek van Smallegange). M. P. de Bruin Neeltje Jans-pag. 12. (III. Jaap Wolterbeek, materiaal documentatiecentrum Neeltje Jans). Drs. I. H. Vogel-Wessels Boer De Lutherse Kerk te Zierikzee - pag. 14. (III. Leo de Bruin, Archief Zeeuwsch Genootschap 1976 (bijdr. J. H. Kluiver), materiaal Lutherse gemeente). G. J.Lepoeter De Gasthuiskerk te Zierikzee - pag. 19. (Gemeente-archief Zierikzee, J. D. C. Berrevoets). Foto frontpagina: Ned. Herv. Kerk Renesse De donateurstocht naar de westhoek van Schouwen op 27 juni 1987 is bij de deelnemers inde smaak gevallen. Bestuur en organisatoren zijn daarvoor dankbaar. Ditmaal is voor een tocht naar Brugge gekozen op zaterdag 10 oktober 1987. Het centrum van deze fraaie stad is overbekend, maar de buitenwijken binnen de vesten zijn een bezoek zeker waard. Wij wilden u brengen naar het stedelijk museum voor volkskunde en naar de Jeruzalemkerk. Deze kerk werd gebouwd op instigatie van een lid van de familie Adornes afkomstig van Genua. Het is bekend dat Italianen zich in Brugge vestigden als kooplieden en bankiers. Een Pieter Adornes was aan het einde van de 14e eeuw schepen en burgemeester. Als thesaurier saneerde hij de stedelijke financiën. Van 1470-71 ondernam Anselm Adornes met zijn zoon Jan een pelgrimage naar het Heilige Land. Anselm nam het initiatief de huidige Jeruzalemkerk te bouwen als een herinnering aan de Heilige Grafkerk te Jeruzalem. De speciale bouwvorm, zeker van de toren, is een vrije vorm van de kerk inde pelgrimstad. Nog steeds is de Jeruzalemkerk particulier eigendom, een bezitting van graaf Henry de Limburg Stirum. De kerk heeft bijzondere schatten. Voor informatie zie het inlegvel. N.C.R.V.-kerkepad bracht ons ook naar het land van Hulst. Inde Willibrordkerk van Hulst was de Stichting met een stand aanwezig 'bemand' door de dames Beekhof, Vogel en Lepoeter. Onze bulletins gingen als broodjes over de toonbank. Zij brachten een aardig sommetje op voor de Stichting. Voor de liefhebbers worden hier de prijzen genoemd: 5,- per bulletin en 75,- voor alle bulletins tot nu toe. De ringbanden (een band voor 10 ex.) kosten 16,50 per stuk, alles exclusief de verzendkosten. Ten slotte delen wij u mee, dat de heer Hazewinkel bedankte als lid van de propagandacommissie. Voor de voorlichting en propaganda kon ir. H. J. M. Benschop worden aangetrokken. Wij heten hem van harte welkom in de kring van de Stichting.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1987 | | pagina 2